Trwa ładowanie...
dsvu51k

Nowe centrum informatyczne firmy Capgemini w Poznaniu zatrudni 300 osób

Jesienią w Poznaniu zostanie otwarte centrum firmy Capgemini zajmującej się rozwojem oprogramowania. W biurze Software Solutions Center pracę znajdzie 300 specjalistów IT.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowe centrum informatyczne firmy Capgemini w Poznaniu zatrudni 300 osób
(Urząd Miasta Poznania)
dsvu51k

Capgemini to jeden z wiodących dostawców usług informatycznych, konsultingowych i outsourcingowych na świecie. Specjalizuje się w rozwoju oprogramowania i świadczeniu zaawansowanych usług informatycznych dla globalnych i renomowanych marek z sektora motoryzacyjnego, finansowego, transportowego oraz mediów.

Firma do tej pory miała już jedno tego typu centrum w Polsce – we Wrocławiu, gdzie zatrudnia 650 inżynierów. Teraz zdecydowała się na otwarcie swojego oddziału w naszym kraju.

- Wybraliśmy Poznań ze względu na bardzo wysoki poziom wykształcenia absolwentów studiów informatycznych w stolicy Wielkopolski – wyjaśnia Piotr Poprawski, dyrektor Software Solutions Center, Capgemini. – Jestem przekonany, że wielu informatyków zainteresuje możliwość uczestniczenia w projektach, w których tworzone są nowoczesne rozwiązania IT. To, co wyróżnia naszą firmę, to różnorodność zagadnień, z którymi stykają się nasi pracownicy - tworzymy innowacyjne systemy dla światowych liderów z wielu branż: m.in. motoryzacyjnej, telekomunikacyjnej, logistycznej i bankowej – dodaje.

dsvu51k

W ciągu 2-3 lat firma planuje zatrudniać w Poznaniu ok. 300 specjalistów IT ze znajomością języka niemieckiego, ponieważ poznański oddział ma zajmować się przede wszystkim obsługą klientów zza zachodniej granicy.

O tym, jak ważne jest przyciąganie do Poznania takich inwestorów, najlepiej świadczy fakt, że konferencja, na której ogłoszono uruchomienie oddziału firmy w stolicy Wielkopolski, odbyła się w Urzędzie Miasta.

- Cieszy mnie, że firma Capgemini będzie działać w Poznaniu. Ta branża będzie miała przełożenie na współpracę z uczelniami – zwraca uwagę prezydent Jacek Jaśkowiak. – Przyciągnięcie takiej firmy do naszego miasta to zarówno sukces Poznania jak i uczelni.

Biuro ma rozpocząć działalność jesienią, ale już trwa rekrutacja pracowników.

dsvu51k

- Poszukujemy przede wszystkim programistów JAVA i Web Developerów, którzy znają język niemiecki, wystarczy znajomość na poziomie podstawowym – mówi Justyna Kurpierz, HR Team Leader w Capgemini. – Pierwsze projekty, które będziemy realizować w Poznaniu będą dotyczyły rozwiązań dla branży motoryzacyjnej. Nasi pracownicy będą mogli skorzystać z szerokiej oferty szkoleń technicznych oraz intensywnych kursów językowych, które pomogą im rozwijać swoje umiejętności – dodaje.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

dsvu51k

Podziel się opinią

Share
dsvu51k
dsvu51k