Trwa ładowanie...
20-10-2014 14:20

Nowak chce się pozbyć Hartmana. Zebrał 18 tys. podpisów

Profesor Andrzej Nowak, wykładający na Uniwersytecie Jagiellońskim, stworzył internetowy apel o usunięcie Jana Hartmana z uczelni. Pod petycją podpisało się dotychczas 18 tys. osób w całym kraju.

Nowak chce się pozbyć Hartmana. Zebrał 18 tys. podpisówŹródło: Wprost
d1748o5
d1748o5

Parę tygodni temu głośno było o Janie Hartmanie. Najpierw zrezygnował on ze startu w wyborach prezydenckich w Krakowie z ramienia Twojego Ruchu, a potem na blogu „Polityki” opublikował felieton, w którym nawiązywał do trwającej w zachodniej Europie dyskusji na temat kazirodztwa. Według wielu, wypowiedzi Hartmana były skandaliczne, zarówno ze względu na jego karierę na Uniwersytecie Jagiellońskim (jest filozofem i bioetykiem), jak i polityczną.

Felieton został usunięty i zastąpiony innym, jednak z Twojego Ruchu Hartman został usunięty niemalże natychmiastowo. Teraz jeden z wykładowców UJ walczy o surową karę ze strony uczelni. Akcję zbierania podpisów pod petycją rozpoczęli ludzie związani z czasopismem Polonia Christiana, jednak sam apel stworzył profesor Andrzej Nowak. W internecie wciąż można poprzeć jego prośbę skierowaną do władz UJ o ukaranie Jana Hartmana.

- „Absolutnie nie do pogodzenia z misją, tradycją i prestiżem Uniwersytetu Jagiellońskiego jest skandaliczna wypowiedź Jana Hartmana, w której m.in. wskazywał argument na rzecz tolerowania kazirodztwa. (…) Dlatego stanowczo domagam się wyciągnięcia surowych konsekwencji dyscyplinarnych wobec tego nauczyciela akademickiego, który głosi tak skandaliczne tezy” - napisał profesor w swoim apelu.

d1748o5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1748o5
Więcej tematów