Trwa ładowanie...
d33is8n

Nowa wytwórnia Mariah Carey

Mariah Carey (AFP)
Popularna piosenkarka amerykańska Mariah Carey sukcesem zakończyła negocjacje dotyczące podpisania nowego kontraktu. Po fiasku umowy z EMI obecnie będzie nagrywać płyty dla Island/Def Jam - podała w czwartek telewizja Fox.

d33is8n
d33is8n

W lutym 2001 roku Carey podpisała z należącą do EMI firmą Virgin Records kontrakt na 118 milionów dolarów, zobowiązując się do nagrania czterech albumów, kilku singli i wielu nagrań wideo. W styczniu EMI - po wydaniu tylko jednej płyty - zerwał tę umowę i zapłacił piosenkarce odszkodowanie w wysokości 28 milionów dolarów.

Według dziennika "Financial Times", piosenkarka podpisała kontrakt na dużo gorszych warunkach niż wcześniej z EMI; Island zapłaci jej "zaledwie" 20 milionów dolarów. Gazeta nie poinformowała, do nagrania ilu płyt zobowiązana jest Carey. Podała tylko, że jej pierwszy album wyceniono na 5-8 milionów dolarów.

32-letnia Mariah Carey przeszła w ubiegłym roku poważne załamanie nerwowe. Krążyły pogłoski o próbie samobójstwa. Jej płyta "Glitter" - pierwszy i jedyny album piosenkarki, wydany przez Virgin Records - nie znalazł uznania wśród słuchaczy. Na całym świecie sprzedano zaledwie dwa miliony egzemplarzy tej płyty. Nakręcony w tym samym czasie film "Glitter" nie trafił na żadne listy rankingowe. (mag)

d33is8n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33is8n
Więcej tematów