Trwa ładowanie...
d3k9k9o
Defence24

Nowa ulga rodzinna podniesie dochód polskich rodzin. Nawet 200 tys. może stracić zasiłek

Rodzice nawet 200 tys. dzieci, korzystając z ulgi w [ PIT ]( http://www.money.pl/pit ), mogą stracić zasiłek rodzinny - alarmuje "Rzeczpospolita". Zapowiedziana przez premiera Donalda Tuska poszerzona i powiększona [ ulga rodzinna ]( http://www.money.pl/podatki/poradniki/artykul/ulga-prorodzinna-bedzie-wyzsza-zmiany-juz-w,77,0,1664589.html ) podniesie dochód polskich rodzin.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowa ulga rodzinna podniesie dochód polskich rodzin. Nawet 200 tys. może stracić zasiłek
(WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej)
d3k9k9o

W efekcie zmian przepisów - podlicza gazeta - w przypadku 200 tys. osób przekroczony zostanie próg dochodów uprawniających do świadczeń.

Próg uprawniający do pobierania świadczeń wynosi 539 zł na osobę. Zasiłki rodzinne otrzymuje obecnie ok. 2,4 mln dzieci. Ile więc zaoszczędzi budżet na poszerzeniu ulg? Nawet ok. 650 mln zł.

- Na pewno nikt niczego nie straci, można tylko zyskać. Po to jednak, by ulga nie zamieniła się w zniechęcającą do pracy, a często uzależniającą zapomogę, zwrot nie będzie przekraczał łącznej kwoty zapłaconego podatku oraz składek do ZUS i NFZ - wskazuje w rozmowie z gazetą Izabela Leszczyna, wiceminister finansów.

d3k9k9o

Według danych GUS - opublikowanych w marcu tego roku - w 2013 r. odnotowano najniższy ujemny przyrost naturalny w powojennej historii Polski. Liczba zgonów była większa od liczby urodzeń o ponad 15 tysięcy. Polityka prorodzinna powinna być priorytetem polskiego rządu - podkreślają eksperci.

Źródło: Rzeczpospolita

d3k9k9o

Podziel się opinią

Share

d3k9k9o

d3k9k9o
Więcej tematów