Trwa ładowanie...
d752noh

Nowa szefowa "Wiadomości" Marzena Paczuska wykasowała prawie 111 tys. tweetów, a 40 tys. z nich zarchiwizowano. Wśród nich była m.in. krytyka Petru i Tuska, pochwały dla Jacka Kurskiego

• Szefowa "Wiadomości" wykasowała 111 tys. tweetów przed objęciem nowego stanowiska
• Udało się odzyskać 40 tys. z nich
• Stosunkowo często Paczuska chwaliła Jacka Kurskiego, nowego prezesa TVP
• Kilka razy wspomniała też Radio Maryja, krytykowała m.in. Ryszarda Petru i Donalda Tuska
• Paczuska w rozmowie z WP odmówiła skomentowania sprawy
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marzena Paczuska
Marzena Paczuska (PAP)
d752noh

Marzena Paczuska, wieloletnia dziennikarka TVP, od kilku dni kieruje redakcją "Wiadomości". Jeszcze przed tą nominacją (12 stycznia tego roku pojawiła się w redakcji "Wiadomości"), zaczęła masowo kasować swoje wpisy na Twitterze - na jej koncie nie da się znaleźć aktywności starszej niż ta pochodząca z 29 grudnia 2015 roku. To jedna z nich:

Cała wcześniejsza zawartość została wykasowana, a według szacunków SentiOne, Paczuska usunęła prawie 111 tys. tweetów (zarówno własnych wpisów, jak i odpowiedzi na tweety innych itp.). Tylko w latach 2013-2015 - na podstawie raportu SentiOne z tego okresu - dziennikarka opublikowała ponad 40 tys. tweetów.

d752noh

Na pewno pojawia się spekulacja, skąd taka decyzja nowej szefowej "Wiadomości" - ale to nie pierwszy raz, gdy osoba przejmująca ważniejsze stanowisko staje przed dylematem, co zrobić ze swoją wcześniejszą aktywnością w sieci. Nie tak dawno miało to miejsce w przypadku Bartosza Marczuka, dziennikarza tygodnika "Wprost", któremu po przejęciu funkcji wiceministra w resorcie rodziny, pracy i polityki społecznej internauci wypominali wcześniejsze krytyczne wypowiedzi na temat planów rządu w tej tematyce.

Zresztą, istnieje przekonanie, że zmieniając stanowisko, lepiej "swoją historię" aktywności w sieci wyczyścić, bo nie wiadomo kiedy ona może się zemścić na autorze takiego, a nie innego wpisu.

Tylko, czy Paczuska miała się czego obawiać? Te 40 tys. tweetów z lat 2015-2013 udało się zarchiwizować i można je przejrzeć. A obraz, jaki wyłania się z jej wpisów nie wydaje się być jakimś szczególnym obciążeniem dla szefowej "Wiadomości".

Na pewno wartym zauważenia jest to, że Paczuska często chwaliła Jacka Kurskiego, czyli nowego prezesa TVP. Część z tych tweetów pochodzi z 2015 roku, przykładowo: "W RMF @KurskiPL celnie wypunktował klęski PO w PE: dopłaty dla rolników i gaz z łupków. I co nam z komisarz Bieńkowskiej?", "No, trzeba przyznać, że @KurskiPL przytomnie przypomniał awanturę o referendum w Warszawie....." czy "Od sierpnia nie płaci pan alimentów, donosi Fakt - red. Michniewicz do @KurskiPL . Ciekawe...Palikota nikt nie pyta o prywatne sprawki".

d752noh

Paczuska nie przepada też raczej za Ryszardem PetruPetru, liderem Nowoczesnej, któremu krytyki nie szczędziła w grudniu ubiegłego roku: "Z rozmowy Moniki Olejnik z Ryszardem Petru w ZET, jednoznacznie wynika, że właśnie wygrał wybory", "R.Petru z zachwytem ogląda w Kropce powtórkę swojego występu w Sejmie z tekstem o "waleniu w łeb" ....".

W swoich tweetach wspominała również Radio Maryja: ".@katarynaaa Rydzyk nie zbudowałby Radia Maryja, gdyby 3 RP nie wyprodukowała tylu odrzuconych....", "@cloomm Przede wszystkim Rydzyk dał głos "odrzuconym i wykluczonym". Mają całkiem niezłe newsy.@Piotres @marbin76tchr @BBubula @RadioMaryja".

Paczuska na pewno nie należała do fanek Donalda Tuska. Jak pisała w 22 sierpnia 2014 roku: "Jak przeżyć na emeryturze nie muszą się martwić: J.Buzek, D.Tusk, J.Lewandowski, europosłowie i paru oligarchów. Reszta zazna nędzy".

Z innych, co ciekawszych wpisów, to te odnoszące się do osób znanych w Polsce: "Pierwszy raz oglądam "Na językach" z udziałem Lizuta i Korwin-Piotrowskiej. Nie miałam pojęcia, że są tak głupie programy w tv", "Strasznie głupi ten filmik Owsiaka wyśmiewający TV Republika...Dziecinada jakaś. Z konfy WOŚP zrobił bitwę z jednym medium. #facepalm".

Koniec końców, to wszystko, nie mogłoby być w jakikolwiek negatywny sposób wykorzystane przeciwko nowej szefowej "Wiadomości". Marzena Paczuska w rozmowie z Wirtualną Polską zastrzegła, że "wywiadów nie udziela", a wszystkie pytania powinny zostać skierowane do rzecznika TVP. Ten także nam nie odpowiedział.

d752noh

Podziel się opinią

Share
d752noh
d752noh
Więcej tematów