Trwa ładowanie...
Kacper Świsłowski
15-01-2016 11:33

Nowa szefowa "Wiadomości" Marzena Paczuska wykasowała prawie 111 tys. tweetów, a 40 tys. z nich zarchiwizowano. Wśród nich była m.in. krytyka Petru i Tuska, pochwały dla Jacka Kurskiego

• Szefowa "Wiadomości" wykasowała 111 tys. tweetów przed objęciem nowego stanowiska

• Udało się odzyskać 40 tys. z nich

• Stosunkowo często Paczuska chwaliła Jacka Kurskiego, nowego prezesa TVP

• Kilka razy wspomniała też Radio Maryja, krytykowała m.in. Ryszarda Petru i Donalda Tuska

• Paczuska w rozmowie z WP odmówiła skomentowania sprawy

Share
Nowa szefowa "Wiadomości" Marzena Paczuska wykasowała prawie 111 tys. tweetów, a 40 tys. z nich zarchiwizowano. Wśród nich była m.in. krytyka Petru i Tuska, pochwały dla Jacka KurskiegoŹródło: PAP
d4esn04

Marzena Paczuska, wieloletnia dziennikarka TVP, od kilku dni kieruje redakcją "Wiadomości". Jeszcze przed tą nominacją (12 stycznia tego roku pojawiła się w redakcji "Wiadomości"), zaczęła masowo kasować swoje wpisy na Twitterze - na jej koncie nie da się znaleźć aktywności starszej niż ta pochodząca z 29 grudnia 2015 roku. To jedna z nich:

Cała wcześniejsza zawartość została wykasowana, a według szacunków SentiOne, Paczuska usunęła prawie 111 tys. tweetów (zarówno własnych wpisów, jak i odpowiedzi na tweety innych itp.). Tylko w latach 2013-2015 - na podstawie raportu SentiOne z tego okresu - dziennikarka opublikowała ponad 40 tys. tweetów.

d4esn04

Na pewno pojawia się spekulacja, skąd taka decyzja nowej szefowej "Wiadomości" - ale to nie pierwszy raz, gdy osoba przejmująca ważniejsze stanowisko staje przed dylematem, co zrobić ze swoją wcześniejszą aktywnością w sieci. Nie tak dawno miało to miejsce w przypadku Bartosza Marczuka, dziennikarza tygodnika "Wprost", któremu po przejęciu funkcji wiceministra w resorcie rodziny, pracy i polityki społecznej internauci wypominali wcześniejsze krytyczne wypowiedzi na temat planów rządu w tej tematyce.

Zresztą, istnieje przekonanie, że zmieniając stanowisko, lepiej "swoją historię" aktywności w sieci wyczyścić, bo nie wiadomo kiedy ona może się zemścić na autorze takiego, a nie innego wpisu.

Tylko, czy Paczuska miała się czego obawiać? Te 40 tys. tweetów z lat 2015-2013 udało się zarchiwizować i można je przejrzeć. A obraz, jaki wyłania się z jej wpisów nie wydaje się być jakimś szczególnym obciążeniem dla szefowej "Wiadomości".

Na pewno wartym zauważenia jest to, że Paczuska często chwaliła Jacka Kurskiego, czyli nowego prezesa TVP. Część z tych tweetów pochodzi z 2015 roku, przykładowo: "W RMF @KurskiPL celnie wypunktował klęski PO w PE: dopłaty dla rolników i gaz z łupków. I co nam z komisarz Bieńkowskiej?", "No, trzeba przyznać, że @KurskiPL przytomnie przypomniał awanturę o referendum w Warszawie....." czy "Od sierpnia nie płaci pan alimentów, donosi Fakt - red. Michniewicz do @KurskiPL . Ciekawe...Palikota nikt nie pyta o prywatne sprawki".

d4esn04

Paczuska nie przepada też raczej za Ryszardem PetruPetru, liderem Nowoczesnej, któremu krytyki nie szczędziła w grudniu ubiegłego roku: "Z rozmowy Moniki Olejnik z Ryszardem Petru w ZET, jednoznacznie wynika, że właśnie wygrał wybory", "R.Petru z zachwytem ogląda w Kropce powtórkę swojego występu w Sejmie z tekstem o "waleniu w łeb" ....".

W swoich tweetach wspominała również Radio Maryja: ".@katarynaaa Rydzyk nie zbudowałby Radia Maryja, gdyby 3 RP nie wyprodukowała tylu odrzuconych....", "@cloomm Przede wszystkim Rydzyk dał głos "odrzuconym i wykluczonym". Mają całkiem niezłe newsy.@Piotres @marbin76tchr @BBubula @RadioMaryja".

Paczuska na pewno nie należała do fanek Donalda Tuska. Jak pisała w 22 sierpnia 2014 roku: "Jak przeżyć na emeryturze nie muszą się martwić: J.Buzek, D.Tusk, J.Lewandowski, europosłowie i paru oligarchów. Reszta zazna nędzy".

Z innych, co ciekawszych wpisów, to te odnoszące się do osób znanych w Polsce: "Pierwszy raz oglądam "Na językach" z udziałem Lizuta i Korwin-Piotrowskiej. Nie miałam pojęcia, że są tak głupie programy w tv", "Strasznie głupi ten filmik Owsiaka wyśmiewający TV Republika...Dziecinada jakaś. Z konfy WOŚP zrobił bitwę z jednym medium. #facepalm".

Koniec końców, to wszystko, nie mogłoby być w jakikolwiek negatywny sposób wykorzystane przeciwko nowej szefowej "Wiadomości". Marzena Paczuska w rozmowie z Wirtualną Polską zastrzegła, że "wywiadów nie udziela", a wszystkie pytania powinny zostać skierowane do rzecznika TVP. Ten także nam nie odpowiedział.

d4esn04
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4esn04
d4esn04
Więcej tematów