Trwa ładowanie...

Notka biograficzna Mariusza Błaszczaka w polskiej Wikipedii to prawdziwy hit

Otwórz w przeglądarce dowolną wyszukiwarkę. Wpisz frazę "Mariusz Błaszczak" i w wynikach wyszukiwania znajdź odnośnik do biografii ministra spraw wewnętrznych w polskiej Wikipedii.

Notka biograficzna Mariusza Błaszczaka w polskiej Wikipedii to prawdziwy hitŹródło: PAP, fot: Tomasz Gzell
d3rcpi6
d3rcpi6

Każda postać figurująca w internetowej encyklopedii jest tam opisana jednym, najbardziej charakterystycznym dla swojej biografii zdaniem. Oto, co według edytorów Wiki najlepiej pasuje do polityka PiS.

google
Źródło: google

- Mariusz Błaszczak uznawany jest za pierwowzór postaci „Mariusza” (zagranej przez Mikołaja Cieślaka) w polskim internetowym serialu komediowo-politycznym "Ucho Prezesa", emitowanym od stycznia 2017 na platformie YouTube - czytamy w sieci.

Nie, to nie jest żart. Taki widok ma miejsce tylko w przypadku polskiej wersji strony. Pomimo bogatej biografii do opisu w wyszukiwarkach wyciągnięto zdanie z zakładki "Obecność w kulturze masowej".

d3rcpi6

Mariusz Błaszczak jest z wykształcenia historykiem. W swojej karierze zawodowej był samorządowcem, posłem Prawa i Sprawiedliwości trzech kolejnych kadencji Sejmu, a od 2010 do 2015 roku również Przewodniczącym Klubu Parlamentarnego PiS. W 2007 roku był ministrem bez teki w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, a od 2015 roku pełni funkcję ministra spraw wewnętrznych i administracji w rządzie Beaty Szydło.

d3rcpi6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3rcpi6
Więcej tematów