Trwa ładowanie...
d1ehs0w
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Norweskie ogłoszenia w afgańskiej prasie. Mają zniechęcić do emigracji

Norwegia zaczęła wykupywać ogłoszenia w prasie w Afganistanie, zniechęcające mieszkańców tego kraju do emigracji - podał norweski rząd.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Norweskie ogłoszenia w afgańskiej prasie. Mają zniechęcić do emigracji
(AFP, Fot: POPPE, CORNELIUS / NTB SCANPIX)
d1ehs0w

- Celem jest przekonanie ludzi, by nie wyprzedawali całego swojego majątku i nie oddawali się w ręce przemytników ludzi, bo ryzykują, że zostaną odesłani do kraju pochodzenia - powiedział AFP wiceminister sprawiedliwości Joran Kallmyr.

Ogłoszenie zatytułowane "Surowsze zasady imigracyjne w Norwegii", w języku dari i po angielsku, dostępne w jednym z dwóch afgańskich dzienników, wyjaśnia m.in., że Afgańczycy pochodzący z bezpiecznych regionów kraju albo dysponujący prawem pobytu w innym kraju, nie dostaną azylu i będą z Norwegii odsyłani, w razie konieczności - przymusowo.

d1ehs0w

Norwegia odnotowała ostatnio wzrost wniosków o azyl ze strony Afgańczyków: w ostatnich tygodniach dotarło ich do Norwegii nawet więcej niż Syryjczyków (2212 wobec 2138). Niektórzy z nich przebywali wcześniej przez pewien czas w Rosji i Norwegia postanowiła ich odsyłać tam, albo do Kabulu.

Wcześniej Dania wykupiła ogłoszenia w prasie libańskiej, które miały zniechęcić Syryjczyków przebywających w obozach dla uchodźców w Libanie do przyjazdu do UE.

d1ehs0w

Podziel się opinią

Share

d1ehs0w

d1ehs0w
Więcej tematów