Trwa ładowanie...

Norweskie ogłoszenia w afgańskiej prasie. Mają zniechęcić do emigracji

Norwegia zaczęła wykupywać ogłoszenia w prasie w Afganistanie, zniechęcające mieszkańców tego kraju do emigracji - podał norweski rząd.

Share
Norweskie ogłoszenia w afgańskiej prasie. Mają zniechęcić do emigracji
Źródło: AFP, Fot: POPPE, CORNELIUS / NTB SCANPIX
d3yjr3t

- Celem jest przekonanie ludzi, by nie wyprzedawali całego swojego majątku i nie oddawali się w ręce przemytników ludzi, bo ryzykują, że zostaną odesłani do kraju pochodzenia - powiedział AFP wiceminister sprawiedliwości Joran Kallmyr.

Ogłoszenie zatytułowane "Surowsze zasady imigracyjne w Norwegii", w języku dari i po angielsku, dostępne w jednym z dwóch afgańskich dzienników, wyjaśnia m.in., że Afgańczycy pochodzący z bezpiecznych regionów kraju albo dysponujący prawem pobytu w innym kraju, nie dostaną azylu i będą z Norwegii odsyłani, w razie konieczności - przymusowo.

d3yjr3t

Norwegia odnotowała ostatnio wzrost wniosków o azyl ze strony Afgańczyków: w ostatnich tygodniach dotarło ich do Norwegii nawet więcej niż Syryjczyków (2212 wobec 2138). Niektórzy z nich przebywali wcześniej przez pewien czas w Rosji i Norwegia postanowiła ich odsyłać tam, albo do Kabulu.

Wcześniej Dania wykupiła ogłoszenia w prasie libańskiej, które miały zniechęcić Syryjczyków przebywających w obozach dla uchodźców w Libanie do przyjazdu do UE.

d3yjr3t

Podziel się opinią

Share
d3yjr3t
d3yjr3t
Więcej tematów