Trwa ładowanie...
d3041i9

Nocny przejazd rolkarzy zablokuje ulice Gdańska

17 kilometrów trasy i 400 do 800 uczestników - tyle przewidują organizatorzy Nocnego Przejazdu Rolkarskiego "Nightskating Trójmiasto", który odbędzie się w czwartek w Gdańsku. Impreza organizowana jest w ramach promocji zdrowego stylu życia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nocny przejazd rolkarzy zablokuje ulice Gdańska
(AFP)
d3041i9

Pierwsze nocne imprezy dla rolkarzy pojawiły się w 1989 roku w San Francisco, gdzie po trzęsieniu ziemi zamknięto jedną z autostrad i rolkarze szybko zorientowali się, ile radości daje nocna jazda po szerokiej, równej drodze. Wkrótce idea wspólnej jazdy rozprzestrzeniła się na inne miasta, gdzie rolkarze na krótki czas swojego przejazdu zajmują główne ulice. Największe wydarzenia tego typu gromadzą nawet kilkadziesiąt tysięcy uczestników.

"Nightskating Trójmiasto" to nocny przejazd na rolkach ulicami Gdańska, organizowany w mieście po raz drugi. Pomysłodawcy imprezy stawiają sobie za cel popularyzację jazdy na rolkach oraz upowszechnienie zdrowego stylu życia.

Zainteresowani udziałem muszą przyjść na miejsce zbiórki i jest to jedyny wymóg formalny. Nie ma żadnych zapisów ani opłat. Od godziny 19.00 przez 30 minut chętni będą się zbierać na Placu Dwóch Miast, czyli na parkingu przy Ergo Arenie na granicy Gdańska z Sopotem, gdzie mieścić będzie się start oraz meta. O 19.30 przejazd wyruszy w swoją 17-kilometrową trasę, która wieść będzie ulicami miasta. Rolkarze przejadą ulicami: Gospody – Chłopska – Jagiellońska – Dąbrowszczaków -Obrońców Wybrzeża – Chłopska – Kołobrzeska – Grunwaldzka – Kościuszki – Aleja Rzeczypospolitej – Chłopska – Piastowska – Kapliczna – Pomorska – Gospody.

Organizatorzy spodziewają się 400-800 uczestników. Trasa będzie zabezpieczona przez policję, a rolkarzom na trasie będzie towarzyszyć samochód z nagłośnieniem. Organizator zadba o atrakcyjność i bezpieczeństwo przejazdu, a tempo będzie dostosowane do możliwości słabszych uczestników. Jedyny wymóg to umiejętność jazdy na rolkach oraz hamowania.

d3041i9

Podziel się opinią

Share

d3041i9

d3041i9
Więcej tematów