Trwa ładowanie...
06-01-2015 08:43

Nocne wydarzenia w Donbasie: ostrzał wojsk ukraińskich przez sepratystów

Rząd w Kijowie informuje o nocnym ostrzale przez separatystów pozycji wojsk ukraińskich w Donbasie. Jednocześnie wywiad ukraiński odnotował przesuwanie artylerii będącej pod kontrolą prorosyjskich separatystów w stronę Doniecka. Takie informacje przekazał ukraiński sztab operacji antyterrorystycznej.

Nocne wydarzenia w Donbasie: ostrzał wojsk ukraińskich przez sepratystówŹródło: PAP/EPA, fot: Sergey Dolzhenko
d15dti9
d15dti9

W ostrzałach separatyści używali broni strzeleckiej, moździerzy, a także artylerii - informuje komunikat sztabu operacji antyterrorystycznej. Z kolei ekspert wojskowy Dmytro Tymczuk kierujący grupą "Informacyjny Sprzeciw" związaną z siłami zbrojnymi Ukrainy dodaje, iż na Ługańszczyźnie oddziały kozackie ostrzelały pozycje sił specjalnych Federacji Rosyjskiej.

Według ekspertów ma to związek z próbami podporządkowania wszystkich oddziałów separatystycznych władzom tak zwanej Ługańskiej i Donieckiej Republik Ludowych w czym mają pomagać siły rosyjskie. Oddziały kozaków dońskich deklarują jednak otwarcie, iż walczą nie o istnienie tych republik, ale o włączenie ich do Rosji.

Jeden z kozackich przywódców kierujący działaniami kozaków z terenu Rosji mówi otwarcie: "Powołanie takiej Donieckiej Republiki Ludowej to utopia. Nam chodzi o przyłączenie do Rosji. A Putina uważamy za naszego imperatora". Według Tymczuka oddział kozacki, który ostrzelał siły rosyjskie dysponuje artylerią.

d15dti9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15dti9
Więcej tematów