Trwa ładowanie...
d1fbsg5
d1fbsg5

Nocna akcja TOPR. Ratownicy ściągnęli wspinacza ze skalnej ściany

W masywie Mięguszowieckiego Szczytu Czarnego w sobotę wieczorem utknął taternik. Akcja ratownicza trwała całą noc - poinformował ratownik TOPR Tomasz Wojciechowski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1fbsg5

Mężczyzna wspinał się na Mięguszowiecki, jednak trudne warunki nie pozwoliły mu kontynuować wyprawy. Mężczyzna utknął i przed godziną 18:00 wezwał na pomoc ratowników TOPR. Grupa 20 ratowników dotarła do poszkodowanego około godziny 3:00 w nocy. - Mężczyzna został bezpiecznie sprowadzony do Morskiego Oka. Ma lekkie odmrożenia. Akcja był trudna, gdyby nie zaangażowanie ratowników, taternik mógłby nie przetrwać do rana - powiedział ratownik TOPR.

Wysoko w Tatrach panują bardzo trudne, zimowe warunki. Obowiązuje drugi, umiarkowany stopień zagrożenia lawinowego. Pod warstwą świeżego śniegu szlaki miejscami są mocno oblodzone. Powyżej górnej granicy lasu szlaki są zawiane, miejscami potworzyły się zaspy, a przebieg szlaku często jest niewidoczny, co utrudnia orientację w terenie. W górach wieje silny, porywisty wiatr powodujący zawieje i zamiecie śnieżne. Dodatkowym utrudnieniem jest padający śnieg i mgła.

d1fbsg5

Podziel się opinią

Share
d1fbsg5
d1fbsg5
Więcej tematów