Trwa ładowanie...
dee6hns

Noc spadających gwiazd 2020. Te świecące smugi to Perseidy

Noc spadających gwiazd 2020. Perseidy będą najlepiej widoczne w nocy z 12 na 13 sierpnia. O której godzinie najlepiej je oglądać? Gdzie będą widoczne? Jak patrzeć na "spadające gwiazdy"?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Noc spadających gwiazd 2020
Noc spadających gwiazd 2020 (Getty Images)
dee6hns

Noc spadających gwiazd 2020. Perseidy na niebie. O której będą widoczne?

O której godzinie najlepiej oglądać Perseidy? W noc spadających gwiazd 2020, czyli z środy na czwartek (12/13 sierpnia) niebo warto obserwować przez cały czas, jednak Perseidy będą najlepiej widoczne w drugiej połowie nocy, zwłaszcza nad ranem.

Noc spadających gwiazd 2020. Gdzie najlepiej oglądać Perseidy?

Perseidy - ich nazwa pochodzi od konstelacji Perseusza i to właśnie w odległości około 30-90 stopni od niego warto rozpocząć obserwacje.

dee6hns

"Początkowo warto spoglądać nad północno-wschodni horyzont, a w drugiej połowie nocy patrzcie pionowo do góry i ogarniajcie jak największą połać nieba. Najdłuższe zjawiska będziecie mogli dostrzec po przeciwległej stronie nieba co Perseusz" - tłumaczy Karol Wójcicki, twórca strony "Z głową w gwiazdach".

Noc spadających gwiazd 2020. Jak obserwować Perseidy?

"Spadające gwiazdy", czyli Perseidy możemy obserwować gołym okiem. Najlepiej robić to za miastem, by światła nas nie rozpraszały. W noc spadających gwiazd warto wybrać się na nocny spacer i spojrzeć w niebo.

Szymon Hołownia o współpracy z celebrytami. Mówi o "telefonach z partii"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dee6hns

Podziel się opinią

Share
dee6hns
dee6hns
Więcej tematów