Trwa ładowanie...
d29pmo2

Noc Muzeów w Poznaniu - będzie można zwiedzić za darmo aż 40 miejsc

16 maja odbędzie się kolejna edycja Nocy Muzeów. W Poznaniu od godz. 17 do 1 w nocy będzie można za darmo zwiedzić aż 40 placówek kulturalnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Noc Muzeów w Poznaniu - będzie można zwiedzić za darmo aż 40 miejsc
(Urząd Miasta Poznania)
d29pmo2

Idea Nocy Muzeów jest bardzo prosta i już chyba wszystkim dobrze znana. W tę jedną wyjątkową noc muzea, galerie i inne instytucje kulturalne są czynne do późnych godzin nocnych i można je zwiedzać za darmo.

Noce Muzeów odbywają się w wielu miastach Polski, w tym w Poznaniu, gdzie udział w akcji zadeklarowało w sumie aż 40 placówek.

Z pewnością w nocnej atmosferze wyjątkowo będzie prezentować się wystawa neonów w Muzeum Narodowym. Warto jednak wybrać się tutaj także na inne ekspozycje. Przy poszczególnych obrazach będzie można spotkać studentów historii sztuki, którzy przybliżą dzieła, pomagając zrozumieć ich sens, rolę i znaczenie.

d29pmo2

W Muzeum Archeologicznym oprócz zwiedzania eksponatów będzie można poznać tajniki pracy prawdziwych detektywów, archeologów, antropologów i fizyków, którzy opowiedzą o tajemniczych wydarzeniach i niewyjaśnionych zagadkach z przeszłości. Dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach i pokazach a także zdobyć sprawność detektywa.

Hasłem przewodnim nocy w Muzeum Uzbrojenia na Cytadeli będzie "Lend-Lease". Zwiedzający będą mogli zobaczyć pokazy dynamiczne: działa samobieżnego SU-57, transportera opancerzonego M3 Scout Car, wyrzutni rakietowej BM-13 Katiusza oraz samochodów ciężarowych ZIS-5/12 i Dodge WC 52. Dodatkowo zostaną udostępnione do zwiedzania wnętrza czołgu średniego T-34/85, działa samobieżnego ISU-122 a także transporterów opancerzonych MTLB, SKOT i PTSM.

Muzeum Motoryzacji Automobilklubu Wielkopolski nadal nie ma stałej lokalizacji, ale kolekcję 50 zabytkowych pojazdów podczas Nocy Muzeów będzie można obejrzeć na parkingu Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego przy ulicy Kościuszki.

W tę wyjątkową noc warto też zajrzeć na nowe miejsce na kulturalnej mapie Poznania – dziedziniec Urzędu Miasta przy placu Kolegiackim. Będzie tu można zobaczyć aż 639 fotografii poznańskich amatorów i profesjonalistów, którzy nadesłali swoje zdjęcia na pierwszą wystawę w galerii Pix.House, która powstaje przy ul. Głogowskiej.

d29pmo2

Już tradycyjnie wielkich tłumów zwiedzających należy spodziewać się w Centrum Kultury Zamek, gdzie będzie można oglądać wystawę zdjęć World Press Photo. Wyjątkowo akurat na tę wystawę obowiązuje płatny wstęp – bilety kosztują 6 zł.

Szczegóły program Nocy Muzeów można znaleźć na stronie www.poznan.pl/mim/main/noc-muzeow,p,13285,14732.html.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d29pmo2

Podziel się opinią

Share
d29pmo2
d29pmo2
Więcej tematów