Trwa ładowanie...
dqmk6po

NIK: "Ruch" systematycznie traci na wartości

Brak prywatyzacji, kłopoty z komputeryzacją i szereg niekorzystnych umów handlowych powodują, że wartość Ruchu SA systematycznie spada - ocenia w najnowszym raporcie, opublikowanym w środę, Najwyższa Izba Kontroli.

dqmk6po
dqmk6po

Podejmowane przez "Ruch" w latach 1995-2000 działania restrukturyzacyjne nie zapewniały optymalnego rozwoju spółki. W okresie tym spółka systematycznie, w tempie ok. 2% rocznie, traciła udział w krajowym rynku kolportażu prasy, realizując faktycznie strategię przetrwania, co bezpośrednio przenosiło się na wartość spółki - napisano w raporcie.

Kontrolerzy uważają, że mimo kilku opracowań, Ruch SA nie posiadał strategii funkcjonowania oraz planów restrukturyzacji.

NIK krytykuje również prowadzoną od dziewięciu lat komputeryzację "Ruchu". Kosztowała ona ponad 86 mln zł, a system nadal nie działa. Wykonawcą systemu jest firma Prokom.

Kontrola NIK stwierdziła ponadto, że większość umów handlowych z 1999-2000, zawierała postanowienia niekorzystne dla Ruchu. Ponad 60% umów pomijało postanowienia o naliczaniu kar. Izba szacuje, że "Ruch" stracił około 47 mln złotych w wyniku niekorzystnej dzierżawy lokali sieci Empik. (mk)

dqmk6po
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dqmk6po
Więcej tematów