Trwa ładowanie...
d1nf0mf
d1nf0mf
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Nigeria: napaść na dwie wsie, osiem osób zabitych, spalony kościół

Uzbrojeni napastnicy zabili ośmiu mieszkańców dwóch wiosek w środkowej Nigerii i spalili kościół - poinformował przedstawiciel nigeryjskich sił bezpieczeństwa. Nie wiadomo na razie, kim byli napastnicy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1nf0mf

Wsie w stanie Plateau, które zostały zaatakowane, są położone w tzw. środkowym pasie, na styku zamieszkanej głównie przez muzułmanów północy i chrześcijańskiego południa kraju.

- Uzbrojeni ludzie wdarli się do wsi Tanjol i Tashek (...) dziś rano, strzelając w powietrze, a potem zabili osiem osób. Napastnicy spalili też kościół i kilka domów - powiedział kapitan Iweha Ikejichi z połączonej jednostki armii i policji.

W maju islamiści z ugrupowania Boko Haram dokonali zamachów bombowych w mieście Jos, stolicy stanu Plateau, odległej o prawie 500 km od ich baz na północnym wschodzie Nigerii. Od maja ekstremiści prowadzą ofensywę, poszerzając kontrolowane przez siebie obszary. W tym czasie zaatakowali już trzy miasta, zabijając 250 osób, i niemal codziennie terroryzują wioski.

d1nf0mf

Podziel się opinią

Share

d1nf0mf

d1nf0mf
Więcej tematów