Trwa ładowanie...

Nigeria: dwie dziewczynki wysadziły się w powietrze

Wstrząsające doniesienia z Nigerii. Zamachowcy wykorzystali dwie małe dziewczynki jako żywe bomby. Jedna z nich miała siedem, druga osiem lat. W eksplozji, oprócz dziewczynek, zginęła co najmniej jedna osoba, 18 zostało rannych.

Nigeria: dwie dziewczynki wysadziły się w powietrzeŹródło: STR/AFP
d2ny9ts

Do zamachu doszło w niedzielę w mieście Maiduguri, stolicy stanu Borno, na północnym wschodzie kraju. Dwie eksplozje wstrząsnęły pełnym ludzi targowiskiem.

Z relacji Abdulkarima Jabo, przedstawiciela miejscowej policji, dziewczynki przyjechały na targowisko rikszą. - Wysiadły z rikszy i poszły przed siebie, nie okazując najmniejszych śladów emocji - opowiadał mediom Jabo. - Próbowałem porozmawiać z jedną z nich w języku hausa i po angielsku, ale nie odpowiedziała. Myślałem, że szukają swojej mamy - dodał.

Dziewczynki nie zatrzymały się, szły dalej w kierunku stoisk. Wtedy pierwsza z nich zdetonowała ładunki, która miała na sobie. Niespełna minutę później wysadziła się druga dziewczynka.

d2ny9ts

Żadna organizacja nie przyznała się do zamachu, jednak w przeszłości podobne ataki organizowała organizacja Boko Haram.

Sunniccy ekstremiści z Boko Haram terroryzują od lat północno-wschodnią Nigerię oraz graniczące z nią tereny sąsiednich państw - Nigru, Kamerunu i Czadu.

Od roku 2009 w zamachach i atakach zbrojnych Boko Haram zginęło co najmniej 14 tys. osób. Tylko w Nigerii ponad dwa miliony ludzi opuściły swe stałe miejsca zamieszkania w obawie przed aktami terroru.

d2ny9ts
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ny9ts
Więcej tematów