Trwa ładowanie...
d39ei0y

Niezwykła wystawa! Dwa oblicza Polski Ludowej w Muzeum PRL-u

Od soboty w Muzeum PRL-u będzie można podziwiać wystawę "Kadrowanie PRL-u". Zdjęcia Henryka Hermanowicza i Jerzego Szota przedstawiają dwa różne oblicza Polski Ludowej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niezwykła wystawa! Dwa oblicza Polski Ludowej w Muzeum PRL-u
(Jerzy Szot)
d39ei0y

W piątek, 19 września, o godzinie 18:00 odbędzie się wernisaż wystawy "Kadrowanie PRL-u". Przez weekend fotografie Henryka Hermanowicza i Jerzego Szota będzie można oglądać w ramach akcji "Zajrzyj do Huty", później od środy do niedzieli aż do 19 grudnia.

Wystawa ta prezentuje dwa zupełnie odmienne kadry dwóch różnych fotografów. Zdjęcia są swoistym zaproszeniem do dyskusji na temat tamtych czasów - dla jednych PRL to represje i cenzura, a dla drugich młodość, rozwój kraju i spokojne życie. Na zdjęciach będziemy mogli porównać te dwa punkty widzenia.

Fotografie Hermanowicza pochodzą ze zbiorów Muzeum PRL-u i były robione głównie w latach 50. i 60. XX wieku w różnych częściach kraju. Autor wiele podróżował i wszystko dokumentował robiąc zdjęcia. Pokazał na nich zmiany, które zachodziły na jego oczach. Pojawią się tam zarówno sielskie krajobrazy, jak i pejzaże industrialne. Wśród fotografii są także obrazy z pogranicza propagandy.

Szot robił swoje zdjęcia w latach 80. XX wieku. Fotograf koncentrował się na uwiecznianiu upadku systemu i brzydoty schyłku PRL-u. Na zdjęciach zobaczymy zatem głównie zniszczone kamienice, kolejki w sklepach, brud i brzydotę. Przy tym wszystkim autor wykazał się dużym poczuciem humoru.

d39ei0y

Podziel się opinią

Share
d39ei0y
d39ei0y
Więcej tematów