Trwa ładowanie...

Nieznany bohater ocalił maleńkie dziecko przed nadjeżdżającym zamachowcem

Przemysłowa kamera w jednym ze sklepów przy La Rambli, gdzie w czwartek po południu doszło do zamachu terrorystycznego, zarejestrowała dramatyczne sceny. Nieznany mężczyzna pomógł wypchnąć z drogi nadjeżdżającego zamachowca wózek z dzieckiem. Rozpędzony pojazd minął ich dosłownie o włos.

Share
Nieznany bohater ocalił maleńkie dziecko przed nadjeżdżającym zamachowcem
Źródło: PAP
d1i0esq

To co zarejestrowała kamera umieszczona na drugim piętrze w jednym ze sklepów budzi przerażenie i grozę. Nieświadomi rozgrywającego się na ulicach Barcelonu dramatu klienci oglądają towary, podczas gdy w tle ludzie w panice uciekają z ulic i chodników. Dzięki temu, iż kamera skierowana była na ulicę możemy zobaczyć ułamek tego, co działo się podczas szaleńczego rajdu zamachowca.

Nagle w tłumie uciekających pojawia się nieznany mężczyzna, który uciekając podbiega do kobiety i pomaga jej wypchnąć z drogi wózek z dzieckiem. Dzięki jego interwencji zarówno kobieta, jak i dziecko cudem uniknęli śmierci, bowiem dosłownie milisekundy później przejeżdża ulicą z ogromną prędkością zamachowiec, który zostawia za dziesiątki rannych i zabitych osób, które nie zdążyły uciec.

d1i0esq

W zamachu zginęło co najmniej 13 osób, zaś rannych zostało około 130 osób z 24 państw. Wśród nich wielu jest wciąż w stanie ciężkim, więc ostatwczny bilans ofiar czwartkowego zamachu może jeszcze ulec zmianie. Kilkanaście godzin po zamachu w Barcelonie doszło do kolejnego zamachu. W położonej nad Morzem Śródziemnym miejscowości Cambrils napastnicy wjechali samochodem w grupę ludzi, raniąc siedem osób. Jedna z nich zmarła w szpitalu. Wszyscy napastnicy drugiego zamachu zostali zastrzeleni przez policję.

Barcelona jest poruszona zamachem. Na ulicach wciąż widać wyrazy solidarności i jedności oraz wzruszenie i żal, jakie towarzyszą w ostatnich dniach wszystkim przebywającym w tym mieście turystom i mieszkańcom miasta:

d1i0esq

Podziel się opinią

Share
d1i0esq
d1i0esq
Więcej tematów