Trwa ładowanie...
d15ntyf
IAR

"Niezawisimaja Gazieta": cudów w polityce Kremla nie będzie

- Kreml nieustannie blefuje - do takich wniosków doszedł politolog Aleksiej Małaszenko. Ekspert na łamach „Niezawisimajej Gaziety” twierdzi, że właśnie z tego powodu Rosja jest krajem nieprzewidywalnym, zarówno w polityce wewnętrznej, jak i zagranicznej.
Share
Kreml, Moskwa
Kreml, MoskwaŹródło: PAP, Fot: Grzegorz Michałowski
d15ntyf

Małaszenko wskazuje na trzy mity, które zdominowały politykę Kremla. Pierwszy dotyczy straszenia Zachodu twardą postawą Rosji. Drugi, to przekonanie, że współpraca z krajami Azji może być alternatywą dla Unii Europejskiej i USA. Trzeci natomiast opiera się na próbie odbudowy pozycji Rosji wśród krajów dawnego ZSRR.

W opinii eksperta „Niezawisimajej Gaziety” w tych trzech przypadkach „wszystko akurat jest odwrotnie”. Małaszenko krytykuje rosyjskie władze za stosowanie blefu w polityce wewnętrznej i zagranicznej. Podkreśla, że nie jest prawdą jakoby rosyjska gospodarka wzmacniała się dzięki trudnej sytuacji ekonomicznej i sankcjom.

Zaznacza, że Rosja nie jest potęgą militarną i nie musi się zbroić, ponieważ "nikt nie zamierza na nią napadać". Radzi też, aby nie wmawiano innym krajom, że nie było aneksji Krymu, bo "i tak nikt w to nie uwierzy". Na koniec politolog ostrzega przed nieprzewidywalnością polityki Kremla i radzi, aby nie liczono w najbliższym roku na cud.

d15ntyf

Zobacz również wideo: Przed Kremlem wrze. Aresztowano już 245 osób

d15ntyf

Podziel się opinią

Share
d15ntyf
d15ntyf
Więcej tematów