Trwa ładowanie...
02-08-2014 18:01

Niewybuchy na warszawskiej Woli

Kolejne niewybuchy znalezione na warszawskiej Woli. Podczas pracy przy budowie kanalizacji robotnicy znaleźli na ulicy Żelaznej pociski. Pochodzą prawdopodobnie z czasów drugiej wojny światowej - poinformowała Iwona Jurkiewicz z komendy stołecznej policji.

Share
Niewybuchy na warszawskiej WoliŹródło: WP.PL, fot: Jan Stanisławski
d1jsvcm

O niebezpiecznym znalezisku policję i saperów powiadomił jeden z robotników. Funkcjonariusze zabezpieczyli teren na czas pracy patrolu rozminowania. Ulica Żelazna, między Grzybowską a Chłodną zostały wyłączone z ruchu. W sumie saperzy wykopali 36 pocisków.

W tej chwili prace wokół znaleziska dobiegły końca. Ruch na Żelaznej został przywrócony. To kolejne znalezisko w tej okolicy. W lipcu robotnicy na tej samej ulicy znaleźli dwa niewybuchy.

Iwona Jurkiewicz dodała, że w stolicy i ościennych miejscowościach bardzo często znajduje się uzbrojenie z czasów wojennych. Dlatego policja apeluje o szybkie zgłaszanie każdego, podejrzanego znaleziska.

Co roku patrole saperskie interweniują w sprawie niebezpiecznych znalezisk kilkadziesiąt razy. Do każdego zgłoszenia wysyłana jest wyszkolona ekipa, z nowoczesnym sprzętem. Najczęściej znajdywane są pociski artyleryjskie, granaty moździerzowe, bomby lotnicze i miny.

d1jsvcm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jsvcm
Więcej tematów