Trwa ładowanie...

Nietypowy spacer Frankowiczów przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie

W sobotę o godzinie 14.00 pod Pałacem Prezydenckim odbędzie się "spacer" osób, które mają kredyty we frankach szwajcarskich. Mimo iż na stronach "frankowiczów" widnieje "zaproszenie na protest", de facto będzie on tylko spacerem. Posiadacze kredytu we frankach szwajcarskich nie dopełnili formalności w Ratuszu i nie uzyskali zgody na pikietę. Nie zamierzają odpuszczać i już w najbliższą sobotę, o godz. 14.00 zbiorą się na Krakowskim Przedmieściu.
Share
Nietypowy spacer Frankowiczów przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie
Źródło: WawaLove.pl
dqfl6oj

Frankowicze żądają m.in. powołania Komisji ds. Renegocjacji Umów pod egidą rządu, natychmiastowego wstrzymania wszelkich egzekucji z tytułu takich kredytów, usunięcia wszelkich zapisów i klauzul abuzywnych z umów kredytowych, przewalutowania wszystkich kredytów denominowanych we frankach po kursie z dnia zaciągnięcia oraz pociągnięcia do odpowiedzialności winnych zaniedbań i oszustw.

- Banki w Polsce traktowały nas dotąd ja idiotów i barany do strzyżenia, a rząd ignorował nas i uspokajał. Mamy dość! - piszą na stronach wydarzenia. - Żądamy poważnych rozmów i konkretnych, natychmiastowych rozwiązań. Nie chcemy pieniędzy publicznych, tylko pomocy technicznej rządu, pomocy prawnej ze strony organów rządu, administracji i sprawiedliwości - to się nam należy, jako obywatelom.

Ponieważ "Frankowicze" nie dotrzymali formalności i nie mają zgody na zorganizowanie protestu w Warszawie, urządzają go w formie spaceru". - Spacer to może być na początek, jako przedsmak. - informują. Udział w wydarzeniu zapowiedziało prawie 400 osób.

Niezależnie w najbliższy weekend osoby zadłużone we franku szwajcarskim zamierzają protestować także w Krakowie, Poznaniu, Szczecinie i Białymstoku.

dqfl6oj

Podziel się opinią

Share
dqfl6oj
dqfl6oj
Więcej tematów