Trwa ładowanie...
d2a5vxb
IAR

Nietypowa akcja na Dzień Dziecka. "Im więcej jesz, tym bardziej pomagasz"

W Dniu Dziecka połącz przyjemne z pożytecznym i jedząc wspomóż organizację wakacyjnego wypoczynku podopiecznym Wiosek Dziecięcych SOS - zachęcają organizatorzy akcji "Im więcej jesz, tym bardziej pomagasz".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nietypowa akcja na Dzień Dziecka. "Im więcej jesz, tym bardziej pomagasz"
(Fotolia)
d2a5vxb

Jak mówi Anna Choszcz-Sendrowska ze stowarzyszenia, wesprzeć akcję można w bardzo prosty sposób. Wystarczy na stronie internetowej www.wioskisos.org znaleźć jedną z trzystu uczestniczących w akcji restauracji i zaprosić do niej swoich najbliższych. 10 procent wartości rachunku, jaki zapłacimy w Dniu Dziecka, wesprze podopiecznych Wiosek. Za zebrane pieniądze zostanie zorganizowany dla nich letni wypoczynek.

Ambasadorem akcji jest znany kucharz i dziennikarz kulinarny Tomasz Jakubiak, który zapewnia, że na ten dzień wiele restauracji przygotowuje specjalne menu. - Apeluję do wszystkich, aby tego dnia każdy poszedł do restauracji chociaż na herbatę czy lody - mówił Tomasz Jakubiak.

Psycholog Magdalena Jasińska podkreśla, że możliwość udziału w zorganizowanym wakacyjnym wypoczynku jest dla dzieci niezwykle ważna. - To działanie może mieć znaczenie nie tylko dzisiaj - podkreśla.

d2a5vxb

- Wierzymy, że to wszystko co pokażemy dzieciom, jak będziemy spełniać ich marzenia zmienia ich przyszłość. Dzięki temu będą miały również cel, aby w przyszłości samemu pojechać na takie wakacje - stwierdziła Magdalena Jasińska.

Pod opieką Stowarzyszenia Wioski Dziecięce SOS znajduje się blisko półtora tysiąca dzieci. Większość z nich uczęszcza do świetlic środowiskowych. Blisko 500 zamieszkuje w rodzinach SOS znajdujących się w czterech wioskach: w Siedlcach, Kraśniku, Karlinie i Biłgoraju.

d2a5vxb

Podziel się opinią

Share
d2a5vxb
d2a5vxb
Więcej tematów