Trwa ładowanie...

Niespodziewane spotkanie protestujących z Rafalską. Za zamkniętymi drzwiami

Zakończyło się spotkanie protestujących z minister Elżbietą Rafalską w Sejmie. Strony rozmawiały ze sobą za zamkniętymi drzwiami bez udziału dziennikarzy. Wiadomo, że negocjacje będą kontynuowane jutro.

Share
Niespodziewane spotkanie protestujących z Rafalską. Za zamkniętymi drzwiamiŹródło: PAP, fot: Jakub Kamiński
d5pt6pb

Jak powiedziała Iwona Hartwich z Komitetu Protestacyjnego Rodziców Osób Niepełnosprawnych, inicjatorką spotkania była minister Elżbieta Rafalska. Szefowa resortu powiedziała dziennikarzom w Sejmie przed wizytą, że "panie przyjęły propozycję spotkania się tak zupełnie na gorąco, w zaciszu". - Te rozmowy wtedy są spokojniejsze, łatwiejsze - przekonywała Rafalska.

Co udało się ustalić? Opiekunowie osób niepełnosprawnych po spotkaniu oświadczyli, że "żadna nowa propozycja od rządu się nie pojawiła w rozmowach z minister Rafalską". Wiadomo jednak, że jutro ma się odbyć kolejne spotkanie z szefową Ministerstwa Rodziny.

- Mam nadzieję, że w końcu pani minister dokona takiej analizy tego naszego kompromisu. Musimy powtarzać, że to są dwa skromne postulaty. (...) To dzisiejsze spotkanie nic nie zmienia. Jutro znów będzie u nas pani minister, którą zaprosiliśmy. Musimy dalej rozmawiać, bo nie ma analizy naszego kompromisu - powiedziała Hartwich

Zobacz także: Protest w Sejmie. Uczestnicy pełni nadziei po spotkaniu z prezydentem

Protestujący rodzice zapowiadają, że zostaną na sejmowym korytarzu do skutku, czyli do momentu zrealizowania przez rząd ich dwóch głównych postulatów.

d5pt6pb

Pierwszy z nich to właśnie wprowadzenie dodatku rehabilitacyjnego dla osób niepełnosprawnych, niezdolnych do samodzielnej egzystencji po ukończeniu 18. roku życia, w kwocie 500 zł/mc. Później poszli na kompromis i zaproponowali: od maja - 300 zł, kolejne 100 zł w styczniu 2019 r. i ostatnie 100 zł w czerwcu 2019 r.

Drugi postulat to zrównanie kwoty renty socjalnej z najniższą rentą z ZUS.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d5pt6pb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5pt6pb
d5pt6pb
Więcej tematów