Trwa ładowanie...
d32lzv6
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.Polska Express Ilustrowany

Niesłyszący znaleźli pracę w hipermarkecie

Carrefour przy ul. Kolumny w Łodzi niedawno przyjął 10 niesłyszących kasjerek i kasjerów. To jedyny hipermarket w Łodzi, w którym zdecydowano się na zatrudnienie głuchego personelu - podkreśla "Express Ilustrowany".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niesłyszący znaleźli pracę w hipermarkecie
(AFP)
d32lzv6

Z pracy niesłyszących zadowoleni są zarówno przełożeni, jak i klienci. Nie ma różnicy, czy za zakupy płacę u osoby słyszącej czy głuchej - twierdzi Tadeusz Książczyk, który pierwszy raz został obsłużony przez niesłyszącego. Najważniejszy jest profesjonalizm i kultura osobista. Kasjer, który przed chwilą mnie obsłużył, wykazał się jednym i drugim - dodaje.

Nowo zatrudnionym niesłyszącym jest Jacek Wiśniewski. Jestem bardzo szczęśliwy, że udało mi się znaleźć tak dobrą pracę - mówi. Moja żona nie pracuje, nasza mała córeczka chodzi do przedszkola i jestem dumny, że mogę na nie zarobić - dodaje.

Kasjerzy wyposażeni są w notesy - mówi Dorota Smulik, menedżerka kas. Potrafią czytać z ust, niektórzy nawet trochę mówią. Ich stanowiska wyposażone są też w specjalne telefony. W każdej chwili mogą podnieść słuchawkę, co jest sygnałem dla kierownika zmiany, że potrzebują pomocy - dodaje.

d32lzv6

Klienci bez problemu zaakceptowali nową sytuację. Okazują niesłyszącym niezwykłą wręcz życzliwość. Dariusz Książek, dyrektor łódzkiego Carrefoura przyznaje, że też jest pod ogromnym wrażeniem pracy niesłyszącego personelu.

To naprawdę dobrzy pracownicy - mówi. Są dokładni, obowiązkowi, przyjaźnie nastawieni do klientów i... komunikatywni. Zastanawiamy się nad przyjęciem kolejnych niesłyszących, tym razem do działu tekstylia - dodaje. Carrefour nie otrzymał żadnej ulgi, dofinansowania czy innego udogodnienia z tytułu zatrudnienia niepełnosprawnych pracowników.

Głusi kasjerzy też są zadowoleni z pracy. Bardzo się baliśmy - wspomina Agata Wieczorek, która zatrudniona została wraz z mężem. Spotykają nas jednak same dobre rzeczy. Poprosiliśmy nawet szefa o dodatkowe godziny - dodaje.

Tak trzymać! - wołali zagadywani przez "Express Ilustrowany" klienci. Świetny pomysł! - dodawali. (PAP)

d32lzv6

Podziel się opinią

Share

d32lzv6

d32lzv6
Więcej tematów