placeholder_43ggg3

Niesiołowski nazwał Rydzyka "parodią księdza". Został pozwany

Kłopoty posła PSL-UED. W sprawie jego wypowiedzi nt. ojca Tadeusza Rydzyka do prokuratora generalnego wpłynęło doniesienie, które złożył Ryszard Nowak, przewodniczący Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niesiołowski miał znieważyć o. Rydzyka
Niesiołowski miał znieważyć o. Rydzyka (East News)
placeholder_43ggg3

Według Nowaka poseł Niesiołowski złamał art. 216 par. 2 kodeksu karnego, dotyczący "znieważenia innej osoby za pomocą środków masowego komunikowania”. Parlamentarzysta miał przekroczyć prawo podczas internetowego programu #RZECZOPOLITYCE na antenie rp.tv. Niesiołowski stwierdził wówczas, że ojciec Rydzyk "jest parodią ksiedza" i "powinien zostać wyrzucony z kapłaństwa".

- Jeżeli papież Franciszek rozwiązał Episkopat w Chile, to dlaczego nie rozwiąże Episkopatu Polski i Radia Maryja? - skwitował.

placeholder_43ggg3

Jak się okazuje, to nie pierwsze zawiadomienie ws. Niesiołowskiego, złożone przez Nowaka. - Poseł Niesiołowski w dalszym ciągu sieje nienawiść do o. Tadeusza Rydzyka CSsR, znieważa dyrektora Radia Maryja, szydzi z tej stacji i z jej słuchaczy - wylicza przewodniczący Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą.

Prokuratura Rejonowa Toruń Centrum-Zachód, od początku 2016 r. do marca 2019 r. miała łącznie 10 zgłoszeń ws. rzekomego szkalowania toruńskiego redemptorysty. Jak dotąd wszystkie zostały oddalone, a śledczy uznali "ataki" na Rydzyka za dopuszczalną przez prawo prasowe krytykę.

Źródło: wyborcza.pl

placeholder_43ggg3

Zobacz także: Okrągły stół ws. edukacji na Stadionie Narodowym. Minister zdradza szczegóły

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
placeholder_43ggg3
placeholder_43ggg3