Trwa ładowanie...
dzywu61

Niesamowite. Wilk Gustaw przeszedł 10 tys. kilometrów. Już nie jest sam

Wilk Gustaw pokonał 10 tys. kilometrów, by trafić na Pomorze. Przywędrował z niemieckiego Dessau. Teraz okazuje się, że nie jest sam. Znalazł wybrankę i zakłada rodzinę.
Share
Wilk Gustaw to prawdziwy wojownik. Zdobył miłość po 10 tys. kilometrach
Wilk Gustaw to prawdziwy wojownik. Zdobył miłość po 10 tys. kilometrachŹródło: East News
dzywu61

Wilk Gustaw przeszedł na własnych łapach 10 000 km. Jak zauważa WWF, to odległość, jaka dzieli Warszawę z Los Angeles. Zwierzę wędrowało przez Niemcy i Polskę. Swoją wędrówkę zaczęło z niemieckiego Dessau.

"W trakcie podróży przekroczył 27 autostrad i setki dróg oraz rzeki (m.in. Odrę i Łabę). Odwiedził też wiele znanych miast - np. Hamburg. Jak długo był na gigancie? 12 miesięcy" - czytamy we wpisie organizacji na Facebooku.

Dane te udało się uzyskać dzięki nadajnikowi na jego obroży. Jak informuje portal zwierzaki.trojmiasto.pl, wilk od kwietnia 2020 roku przebywa w okolicach Trójmiasta.

dzywu61

Jak przekazał "Gazecie Wyborczej" dr Maciej Szewczyk z Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego i członek Stowarzyszenia dla Natury "Wilk", Gustaw upodobał sobie tereny między Łebą a Puckiem. Naukowiec wytropił go w połowie grudnia. Wszystko wskazuje na to, że wilk nie jest już sam i zakłada rodzinę z ukochaną. - Po wielkości śladów wywnioskowaliśmy, że to wilki płci przeciwnej. Chodziły po plaży, wydmach, intensywnie znakowały teren - mówi.

Szczepionka na COVID. Rzecznik rządu potwierdza doniesienia dot. negocjacji

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dzywu61

Podziel się opinią

Share
dzywu61
dzywu61
Więcej tematów