Trwa ładowanie...
d1s819n
d1s819n
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Nieprawidłowości podczas sprawdzianu szóstoklasisty

23 uczniom Szkoły Podstawowej nr 10 w Gorzowie unieważniono wyniki sprawdzianu szóstoklasisty. Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu ustaliła, że doszło do ingerencji w ich karty odpowiedzi - ktoś zmienił na nich wybrane odpowiedzi. Sprawa trafiła do prokuratury.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1s819n

Przyjęcie zawiadomienia potwierdził rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Dariusz Domarecki. Dodał, że postępowanie będzie prowadzone pod kątem fałszowania dokumentów.

Jak poinformowała dyrektorka Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu Zofia Hryhorowicz, sprawa wyszła na jaw po interwencji rodziców zaniepokojonych słabymi wynikami sprawdzianu swoich dzieci.

Zastrzeżenia dotyczyły 23 uczniów jednej z szóstych klas Szkoły Podstawowej nr 10 w Gorzowie. Po wglądzie w karty odpowiedzi okazało się, że zostały na nich naniesione zmiany. W większości przypadków zaniżające wyniki sprawdzianu.

d1s819n

- Ten fakt został potwierdzony przez Komisję podczas prowadzenia postępowania wyjaśniającego na terenie szkoły - powiedziała Hryhorowicz.

Ingerencja miała miejsce na kartach odpowiedzi do zadań zamkniętych. W przypadku 23 uczniów, których odpowiedzi zostały zmienione sprawdzian został unieważniony. Na 3 lipca br. wyznaczono termin, w którym przystąpią do niego ponownie.

- Wyjaśnieniem motywów, dla których nastąpiła ingerencja w wyniki sprawdzianu, zajmą się odpowiednie organy. W tym przypadku prokuratura, której złożyliśmy zawiadomienie w tej sprawie - dodała Hryhorowicz.

d1s819n

Podziel się opinią

Share

d1s819n

d1s819n
Więcej tematów