Trwa ładowanie...
d3qy1z0

Niepełnosprawni szykują wielki protest. To reakcja na obietnice PiS

Obietnice, które złożył PiS na sobotniej konwencji wzburzyły niepełnosprawnych i ich opiekunów. Zapowiedzieli protest w Warszawie. Ma się odbyć w maju. - Nie jesteśmy dla nich nawet trzecim sortem - twierdzi Iwona Hartwich, liderka ubiegłorocznego protestu niepełnosprawnych i ich rodziców w Sejmie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niepełnosprawni i ich opiekunowie podczas ubiegłorocznego protestu w Sejmie
Niepełnosprawni i ich opiekunowie podczas ubiegłorocznego protestu w Sejmie (PAP, Fot: Jakub Kamiński)
d3qy1z0

Informację o przygotowywanym proteście jako pierwszy podał portal rmf24.pl. Niepełnosprawnych i ich opiekunów, którzy w ubiegłym roku przez ponad czterdzieści dni protestowali w Sejmie, zbulwersowały obietnice, które padły podczas sobotniej konwencji PiS. Dotyczą one m.in. przeznaczenia miliardów złotych na 500+ już na pierwsze dziecko oraz na wsparcie emerytów.

Zobacz także: 40 dni protestowali w Sejmie. ZUS poinformował niepełnosprawnych, ile wywalczyli

Liderka ubiegłorocznego protestu niepełnosprawnych Iwona Hartwich tłumaczy, że podczas protestu słyszeli, że nie ma środków na to, by pomóc grupie około trzystu tysięcy osób niepełnosprawnych od urodzenia. - Błagali o 500 złotych dodatku na życie, no i po prostu nie było tych pieniążków, a teraz, na raz pieniążki się znajdują - zauważa w rozmowie z rmf24.pl Hartwich.

Zobacz także: Posłanka PiS w ogniu krytyki. Za "przyjemniejszą imprezę"

Data protestu nie została jeszcze ustalona, ma on się jednak odbyć jeszcze przed wyborami do europarlamentu.

Źródło: rmf24.pl

d3qy1z0

Podziel się opinią

Share

d3qy1z0

d3qy1z0
Więcej tematów