PolskaNieoplacalne odkryte baseny

Nieoplacalne odkryte baseny

W tym sezonie w Warszawie będą czynne tylko trzy odkryte baseny.
W tej chwili już działają dwa odkryte baseny Warszawskich Ośrodków Wypoczynku „Wisła”, finansowane z budżetu miasta – na Moczydle i na Inflanckiej. Jeśli dopisze pogoda, w najbliższą sobotę zostaną również otwarte baseny przy Wale Miedzeszyńskim. W tym sezonie natomiast nie będzie czynny odkryty basen przy ul. Namysłowskiej 8.

15.06.2005 | aktual.: 15.06.2005 11:02

Ze względu na niską frekwencję koszty utrzymania tego basenu przewyższają zyski. Od roku nie można także korzystać z ośrodka Szczęśliwice przy ul. Bitwy Warszawskiej. Dyrekcja WOW „Wisła” ma ekspertyzę, z której wynika, że basen nie nadaje się do użytku. Od lat nie działają odkryte baseny Legii, SKRY i Gwardii. – Jeszcze kilka lat temu nikt nie zwracał uwagi na cenę wody czy prądu, a w tej chwili jest to podstawowy koszt funkcjonowania takiego obiektu – mówi Andrzej Kern, zastępca dyrektora WOW „Wisła”.

Do problemów związanych z pieniędzmi dochodzą jeszcze kłopoty ze zmienną pogodą. Zdaniem Kerna, w Warszawie są potrzebne odkryte baseny. – Pozostaje jeszcze pytanie, czy ludzie przyjdą na basen, który świadczy usługi na poziomie standardów sprzed 20 czy 30 lat. Obserwujemy, że jest coraz mniejsze zainteresowanie takimi basenami. Chodzi tu o kafelki, które są sztukowane, czy prysznic, który działa, bo się go łata, ale nie wygląda estetycznie. To wszystko nie zachęca klienta. Teraz klient oczekuje lepszej usługi nawet kosztem wyższej opłaty – twierdzi Andrzej Kern.

Dyrekcja WOW „Wisła” ma jednak nadzieję, że wkrótce coś się ruszy. Jak twierdzi Kern, modernizacja basenów znalazła się w planach inwestycyjnych miasta. W latach 2007-2009 ma być przeprowadzona modernizacja basenu na Inflanckiej. Kopuła zostanie zastąpiona drewnianą konstrukcją, z 10 torów zostanie 7, basen zostanie pogłębiony, przybędzie wieża do skoków.

Modernizację przejdą też baseny na Moczydle. Na jednym z nich zostaną postawione zjeżdżalnie, natomiast basen olimpijski będzie zakryty konstrukcją, która pozwoli odsuwać ściany latem. Dzięki temu basen będzie działał przez cały rok, a latem będzie można z niego korzystać nawet w deszczowe dni. Podobne prace zostaną przeprowadzone w ośrodku Szczęśliwice. Koszt modernizacji jednego basenu to 20-30 mln zł.

Źródło artykułu:WP Wiadomości
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)