Trwa ładowanie...
d3cjkk2
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Nieoficjalnie: premier Szydło w przyszłym tygodniu odwiedzi Paryż i Londyn

• Nieoficjalnie: premier odwiedzi Paryż i Londyn
• Beata Szydło miałaby złożyć wizyty w tych stolicach w przyszłym tygodniu
• Będzie to pierwszy oficjalny wyjazd premier do Anglii
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nieoficjalnie: premier Szydło w przyszłym tygodniu odwiedzi Paryż i Londyn
(PAP, Fot: Leszek Szymański)
d3cjkk2

Jak wynika z nieoficjalnych informacji, do których dotarła PAP, premier Beata Szydło w przyszłym tygodniu pojawi się w Paryżu, a także w Londynie.

Podróż szefowej rządu do Francji i Wielkiej Brytanii ma mieć miejsce w środę i czwartek. Jak wynika z informacji PAP, w Paryżu premier Szydło m.in. spotka się z prezydentem Francji Francoisem Hollande'em.

Z kolei w Londynie szefowa rządu ma wziąć udział w międzynarodowej konferencji poświęconej sytuacji w Syrii, a organizowanej pod auspicjami ONZ.

d3cjkk2

Dotychczas premier reprezentowała Polskę zagranicą pięciokrotnie - dwa razy w Belgii i Francji i raz w Czechach.

Pierwsza zagraniczna wizyta Beaty Szydło miała miejsce niecałe dwa tygodnie po zaprzysiężeniu jej na premiera. Udała się wówczas na szczyt UE-Turcja, podczas którego dyskutowano nad sytuacją w Syrii i pomocą dla Turcji. Dzień później Szydło wzięła udział w szczycie klimatycznym COP21.

3 grudnia 2015 roku premier spotkała się z szefami rządów Grupy Wyszehradzkiej. Kolejna zagraniczna wizyta Szydło to wyjazd na posiedzenie Rady Europejskiej poświęcone kryzysowi migracyjnemu, bezpieczeństwu energetycznemu i tzw. Brexitowi.

Ostatnia wizyta Szydło to przyjazd do Strasburga i udział w debacie w Parlamencie Europejskim na temat sytuacji w Polsce.

Z kolei na 12 lutego br. zaplanowano spotkanie premier z kanclerz Niemiec Angelą Merkel w Berlinie.

d3cjkk2

Podziel się opinią

Share

d3cjkk2

d3cjkk2
Więcej tematów