Trwa ładowanie...
d33uux1

Nieoficjalnie: Małgorzata Sadurska ma zostać szefową Kancelarii Prezydenta

Małgorzata Sadurska ma zostać szefową Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy - podaje TVN24, powołując się na informacje nieoficjalne.
Share
Małgorzata Sadurska i Andrzej Duda
Małgorzata Sadurska i Andrzej DudaŹródło: PAP, Fot: Michał Walczak
d33uux1

Maciej Łopiński ma być szefem doradców prezydenta Dudy. Krzysztof Szczerski - ministrem w kancelarii ds. polityki zagranicznej, a Adam Kwiatkowski ma otrzymać posadę szefa gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy - podaje TVN24.

Małgorzata Sadurska jest posłanką PiS. Od 1 czerwca 2007 do 16 listopada 2007 była sekretarzem stanu w kancelarii premiera.

Poseł PiS Krzysztof Szczerski, który obecnie doradza prezydentowi elektowi w sprawach zagranicznych, był wiceministrem w MSZ w rządzie Jarosława Kaczyńskiego.

d33uux1

Poseł PiS Adam Kwiatkowski, który ma ma zostać szefem gabinetu prezydenta, był współpracownikiem byłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego, w którego kancelarii odpowiadał m.in. za przygotowywanie wizyt krajowych. Poseł jest zaangażowany m.in. w sprawy Polonii.

Maciej Łopiński jest posłem PiS oraz prezesem zarządu stowarzyszenia Ruch Społeczny im. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego. W latach 2005-2010 był ministrem w kancelarii Lecha Kaczyńskiego. 6 sierpnia zaprzysiężenie

Andrzej Duda obejmie urząd prezydenta dopiero po złożeniu przysięgi przed Zgromadzeniem Narodowym - w dniu, w którym upływa pięcioletnia kadencja Bronisława Komorowskiego, czyli 6 sierpnia. Do czasu zaprzysiężenia, biura prezydenta elekta mieszczą się w udostępnionym przez MSZ pałacyku przy ul. Foksal.

d33uux1

Podziel się opinią

Share
d33uux1
d33uux1
Więcej tematów