ycipk-vl55ww

Niemowlę dostało gorączki i drgawek. Dyspozytor nie przysłał karetki

Sześciomiesięczna dziewczynka dostała w nocy wysokiej gorączki i drgawek. Według dyspozytora, który przyjął zgłoszenie, "nie było podstaw do zadysponowania na miejsce karetki pogotowia". Dziecku pomogli funkcjonariusze policji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dziewczynka miała ponad 40 stopni gorączki
Dziewczynka miała ponad 40 stopni gorączki (Fotolia, Fot: tostphoto)
ycipk-vl55ww

- Około godz. 3:30 do dyżurnego KPP w Wolsztynie zadzwonił wyraźnie zdenerwowany mężczyzna, prosząc o pomoc. Z relacji mężczyzny wynikało, że przebywa na terenie Niemiec, natomiast jego partnerka i ich 6-miesięczne dziecko znajdują się w domu w Nowej Wsi. Chwilę wcześniej mężczyzna został poinformowany przez partnerkę, że córeczka ma temperaturę sięgającą 40 stopni, która nie obniża się pomimo podania leków przeciwgorączkowych - relacjonował w rozmowie z PAP asp. sztab. Wojciech Adamczyk z KPP w Wolsztynie.

Dyspozytor kazał kobiecie samodzielnie zgłosić się do szpitala w Wolsztynie. Stan dziecka sukcesywnie się pogarszał - w pewnej chwili niemowlę dostało drgawek. Na domiar złego, matka chorej dziewczynki nie znała drogi do szpitala, gdyż mieszkała w nowym miejscu zaledwie od kilku dni i nie miała samochodu.

ycipk-vl55ww

Na ratunek choremu dziecku ruszyli funkcjonariusze z posterunku policji w Przemęcie. Po dotarciu na miejsce, policjanci wspólnie z matką przewietrzyli mieszkanie, a następnie zaczęli schładzać niemowlę za pomocą okładów z mokrych ręczników.

Zobacz także: "Lech Wałęsa przesadza”. Leszek Miller ostro o aktywności na Twitterze byłego prezydenta

- W międzyczasie jeden z policjantów zadzwonił do dyspozytora pogotowia ratunkowego, tłumacząc zastaną sytuację i potrzebę udzielenia pomocy dziecku. Niestety, w przedstawionej przez policjanta sytuacji nie znaleziono podstaw do zadysponowania na miejsce karetki pogotowia. W tych okolicznościach policjanci po uzyskaniu zgody dyżurnego przetransportowali kobietę z dzieckiem do wolsztyńskiego szpitala - powiedział asp. Adamczyk.

ycipk-vl55ww

Dziewczynka szczęśliwie dotarła do szpitala, gdzie umieszczono ją na oddziale dziecięcym. Oficjalne podziękowanie za pomoc w uratowaniu dziecka złożył policjantom jego ojciec.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
ycipk-vl55ww
ycipk-vl55ww