Trwa ładowanie...
d1r4vtv

Niemieckie MSW: w maju możliwe tymczasowe zniesienie kontroli na granicach

• Jeśli liczba przybywających do Niemiec imigrantów nadal będzie spadać, być może od 12 maja tymczasowo zniesione zostaną kontrole na granicach
• Takie zapowiedzi padły w austriackiej telewizji ORF z ust niemieckiego ministra spraw wewnętrznych Thomasa de Maiziere
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niemieckie MSW: w maju możliwe tymczasowe zniesienie kontroli na granicach
(PAP/EPA, Fot: SWEN PFOERTNER)
d1r4vtv

Kontrole na niemieckich granicach wznowiono we wrześniu z powodu masowego napływu migrantów i uchodźców do tego kraju.

Jednak w marcu liczba imigrantów przekraczających granicę Niemiec drastycznie się zmniejszyła w porównaniu z poprzednimi miesiącami. Jak pisze AFP, powodem tego było zamknięcie w lutym granic przez Austrię i inne kraje leżące na tzw. szlaku bałkańskim, czyli do niedawna głównej trasie uciekinierów z Bliskiego Wschodu do Europy.

W Niemczech, w systemie "Easy" służącym władzom lokalnym i centralnym do rejestracji imigrantów odnotowano w zeszłym miesiącu 20 tys. osób. W lutym było ich ponad 61 tys.; w styczniu blisko 92 tys. - podawała agencja dpa.

Spadek liczby uchodźców był szczególnie odczuwalny w Bawarii - niemieckim landzie graniczącym z Austrią. Do Bawarii wjechało w marcu 6,6 tys. osób, wobec 41 tys. w lutym i 75 tys. w styczniu.

W zeszłym roku do Niemiec przyjechało 1,1 mln imigrantów z zamiarem starania się o status azylanta bądź uchodźcy. Większość z nich pochodziła z Syrii, Iraku i Afganistanu.

d1r4vtv

Podziel się opinią

Share
d1r4vtv
d1r4vtv
Więcej tematów