Trwa ładowanie...
d189p8b

Niemiecka armia ma poważne kłopoty z flotą lotniczą

• Blisko połowa należących do sił powietrznych Niemiec wielozadaniowych samolotów bojowych Tornado została czasowo uziemiona
• Powodem jest obluzowania się śrub mocujących elementy wyposażenia kabiny załogi - poinformowały w piątek niemieckie władze wojskowe
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niemiecka armia ma poważne kłopoty z flotą lotniczą
d189p8b

Według nich, wstrzymanie lotów dotyczy 39 maszyn najnowszej wersji ASST A3, w tym sześciu samolotów, które wykonują z tureckiej bazy Incirlik misje rozpoznawcze na rzecz międzynarodowej koalicji zwalczającej w Syrii i Iraku bojowników Państwa Islamskiego. Niemcy dysponują łącznie 85 samolotami Tornado.

Jak zaznaczył rzecznik niemieckich sił powietrznych, nie jest jasne, jak szybko problem ten zostanie rozwiązany, ale ministerstwo obrony nie spodziewa się, by zabrało to wiele tygodni lub miesięcy. Producent wykrył usterkę i chce przedstawić sposób jej usunięcia. Cała sprawa jest natury mechanicznej i nie dotyczy aparatury elektronicznej ani jej oprogramowania - podkreślił rzecznik.

Jak dowiedziała się agencja dpa, wykryta w środę usterka polega na obluzowaniu się śrub mocujących jeden z ekranów w kabinie, a wojskowe dowództwo zawiesiło loty "by wykluczyć jakiekolwiek zagrożenie dla ludzi i sprzętu".

d189p8b

Zobacz także: Prezydent o manewrach rosyjskich: bez emocji, natomiast z dużą uwagą to obserwujemy

d189p8b

Podziel się opinią

Share
d189p8b
d189p8b
Więcej tematów