Trwa ładowanie...

Niemieccy rolnicy zablokowali przejście graniczne z Polską

Przejście graniczne w Lubieszynie na granicy polsko-niemieckiej zostało zablokowane do godz. 20. Jak informuje TVN24, blokady dokonali niemieccy rolnicy, ale wspierają ich rolnicy z Polski.

Niemieccy rolnicy zablokowali granicę z Polską już na początku stycznia tego rokuNiemieccy rolnicy zablokowali granicę z Polską już na początku stycznia tego rokuŹródło: PAP, fot: Marcin Bielecki
d4aq3q8
d4aq3q8

Blokada rozpoczęła się w piątek wczesnym popołudniem. Zainicjowaną przez niemieckich rolników akcję wsparli rolnicy z Polski. Protestują przeciwko transportowi zboża z Ukrainy.

"Kolejny raz (szósty ) w tym roku wychodzimy na ulicę" - napisał na portalu X jeden z protestujących.

Protestujący zapowiadają, że nie będę wpuszczać samochodów z jednej ani drugiej strony granicy. Szczególnie w piątkowych godzinach szczytu może doprowadzić to do poważnych utrudnień na drogach dojazdowych do przejścia granicznego. Policja apeluje, żeby korzystać z innych dostępnych tras.

d4aq3q8

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Wielkie protesty rolników w Belgii. Chaos pod budynkiem UE

W czwartek belgijscy rolnicy pojawili się przed Parlamentem Europejskim w Brukseli. Tysiące ciągników zablokowało zablokowało Plac Luksemburski i drogi dojazdowe do stolicy. Pod Parlamentem Europejskim funkcjonariusze użyli armatki wodne i gaz łzawiący.

Rolnicy w całej Europie protestują w ostatnim czasie m.in. przeciwko polityce i regulacjom UE dotyczącym rolnictwa oraz importowi produktów rolnych spoza UE, głównie z Ukrainy. Kulminacją niezadowolenia wśród rolników był Europejski Zielony Ład, którego celem jest uczynienie Europy neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla do 2050 roku oraz ustawa o przywracaniu przyrody, która ma na celu poprawę różnorodności biologicznej w ekosystemach rolniczych. Regulacje nałożyły na europejskich rolników nowe wymagania i obciążenia.

d4aq3q8

Paraliż w Niemczech

W Niemczech trwają strajki ostrzegawcze komunikacji publicznej. Objęły ponad 80 miast w 15 krajach związkowych. Na ulice nie wyjechały autobusy i tramwaje, nie kursuje metro. Drugi dzień nie działa też lotnisko w Hamburgu.

W strajku uczestniczy około 90 tys. pracowników.

Źródło: TVN24, WP Wiadomości

d4aq3q8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4aq3q8
Więcej tematów