Oaza dla antyszczepionkowców. Niemcy i Austriacy uciekają do Paragwaju, gdzie zakładają własne komuny
Według lokalnych mediów z Paragwaju kilka tysięcy obywateli państw Europy przeciwnych szczepieniom sprowadziło się do kraju w okresie pandemii, aby zacząć nowe życie. Bardzo liberalny stosunek do przymusu szczepień zainteresował przede wszystkim obywateli państw niemieckojęzycznych.
Jak odnotowały wydawane w stolicy Paragwaju dziennik "Hoy" i portal "Ultima Hora", przeciwnicy szczepionek rozpoczęli już tworzenie wsi w kilku miejscach tego kraju. Wskazały, że w gronie przybyszów przeważają obywatele Niemiec, Austrii oraz Szwajcarii.
Paragwajskie media donoszą, że największą wsią zamieszkaną przez antyszczepionkowców jest Paraiso Verde. Wedle ich wyliczeń, od początku pandemii napłynęło tam około 3000 Europejczyków.
Paragwaj stał się oazą dla europejskich antyszczepionkowców. Przybyły ich tysiące
Z dostępnych w internecie filmów publikowanych przez przybyszów wynika, że w Paraiso Verde osadnicy żyją głównie z uprawy roli i hodowli bydła. Niektórzy wynajmują też kwatery turystom. Paragwajscy komentatorzy wskazują, że dzięki niespodziewanemu napływowi europejskich antyszczepionkowców, pracę przy budowie ich domów oraz pomocy w miejscowych gospodarstwach rolnych zyskało ponad pół tysiąca członków lokalnej populacji.
Portal Ultima Hora wskazuje, że przybywający do Paragwaju z całymi rodzinami Europejczycy kierują się głównie do departamentu Caazapa, w południowej części kraju, będącego jednocześnie jednym z najbiedniejszych.
Poza niechęcią do przyjęcia szczepionek przeciwko COVID-19 oraz restrykcjom przeciwepidemicznym, nowi osadnicy są także przeciwni socjalizmowi, technologii 5G, a także wychowują swoje dzieci, ograniczając im do minimum kontakt z multimediami.
Źródło: PAP
Czytaj także: Doustny lek na COVID-19 od Pfizera. EMA wydała decyzję