Trwa ładowanie...
d2qi8h2
d2qi8h2
adwokaci

Niemieccy adwokaci liczą na zyski ze skarg na Bayera

Niemieccy adwokaci liczą na znaczne zyski ze skarg odszkodowawczych przeciwko przeciwko koncernowi farmaceutycznemu Bayer po wycofaniu leku antycholesterolowego Lipobay/Baycol.
Share
d2qi8h2

W Niemczech, z powodu skutków ubocznych, zmarły cztery osoby. Na świecie doliczono się 40 śmiertelnych przypadków, najwięcej w Stanach Zjednoczonych.

Monachijski adwokat Michael Witti, znany ze sprawy odszkodowań dla byłych robotników przymusowych w Trzeciej Rzeszy, ujawnił, że w jego biurze nie milkną telefony z pytaniami o szanse rekompensaty za szkody wywołane Lipobayem. W Niemczech ten lek zażywało 900 tysięcy osób.

Lipobay/Baycol w powiązaniu z innymi środkami antycholesterolowymi może powodować rozkład mięśni, uszkodzenie nerek, a nawet śmierć pacjenta. Z niemieckiego rynku wycofano też inny lek obniżający poziom złego cholesterolu - LDL-Zenas wytwarzany w Sulzbach na licencji Bayera, według prawie takiej samej receptury co Lipobay.

Oczekiwanie miliardowych strat Bayera z powodu wycofania dochodowego leku i możliwych skarg odszkodowawczych w Niemczech i Stanach Zjednoczonych sprawia, że inwestorzy na frankfurckiej giełdzie już wyzbywają się akcji tego koncernu niemal za bezcen - powiedział jeden z maklerów. (aka)

d2qi8h2

Podziel się opinią

Share
d2qi8h2
d2qi8h2
Więcej tematów