Trwa ładowanie...
d4jgv7e

Niemcy. Wjechał skradzioną ciężarówką w samochody na skrzyżowaniu. 9 osób jest rannych

Groźny wypadek w niemieckiej miejscowości Limburg an der Lahn. Ciężarówka staranował kilka samochodów stojących na światłach przed skrzyżowaniem. 9 osób zostało rannych. Kierowca ciężarówki został zatrzymany.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Limburg an der Lahn w Niemczech. Skradzioną ciężarówką staranował auta przed skrzyżowaniem. Są ranni (zdjęcie ilustracyjne)
Limburg an der Lahn w Niemczech. Skradzioną ciężarówką staranował auta przed skrzyżowaniem. Są ranni (zdjęcie ilustracyjne) (Forum, Fot: Fabrizio Bensch/Reuters)
d4jgv7e

Do incydentu w Hesji doszło w poniedziałek wieczorem. Ciężarówka staranowała kilka samochodów. „Około 17 osób zostało rannych, jedna została ciężko ranna i jest w stanie krytycznym. Kierowca ciężarówki został zatrzymany” - informowała początkowo policja z zachodniej Hesji. We wtorek rano okazało się jednak, że liczba ofiar wypadku jest znacznie mniejsza. Lekkie obrażenia odniosło 9 osób, w tym kierowca ciężarówki. Uszkodzonych zostało 8 aut.

Zobacz także: Zamach w Berlinie. "Die Welt": według policji aresztowany Pakistańczyk nie jest zamachowcem

Incydent ten, w połączeniu z informacją, że ciężarówka została skradziona chwilę przed wypadkiem, wywołał falę spekulacji o możliwym ataku terrorystycznym. Według „Frankfurter Neue Presse” mężczyzna, który porwał ciężarówkę celowo skierował ją na stojące na skrzyżowaniu samochody. Podobno naoczni świadkowie słyszeli, jak kilkakrotnie krzyczał „Allah”. Miał mówić po arabsku. Zdaniem świadków cytowanych przez "FNP" jego oczy wyglądały, jakby był pod wpływem narkotyków.

Policja z zachodniej Hesji wezwała na Twitterze, aby „powstrzymać się od spekulacji” na temat możliwych motywów sprawcy. „Podejrzany został zatrzymany, nasze dochodzenie jest w toku”, poinformowały organy ścigania.

Zobacz także: Zabił Polaka i 11 innych osób. Nagrał groźbę długo przed zamachem

„Publikujemy to, co wiadomo na pewno, a nie to, co ktoś chce usłyszeć”, cytuje rzeczniczkę policji agencja DPA.

Źródło: welt.de, focus.de

d4jgv7e

Podziel się opinią

Share

d4jgv7e

d4jgv7e
Więcej tematów