Trwa ładowanie...
dz5ail6

Niemcy. Trzy nowe przypadki koronawirusa

Rzecznik bawarskiego ministerstwa zdrowia poinformował o trzech kolejnych przypadkach zarażenia wirusem 2019-nCoV. Doniesienia o pierwszym zarażonym na terenie Niemiec pojawiły się w poniedziałek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Niemczech już cztery osoby zostały zarażone wirusem 2019-nCoV
W Niemczech już cztery osoby zostały zarażone wirusem 2019-nCoV (East News)
dz5ail6

W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia w Monachium poinformowało o pierwszej infekcji koronawirusem. Zachorował mieszkaniec powiatu Starnberg na południu Bawarii. Przypadki, które odnotowano dzień później mają związek z wcześniejszym zarażeniem. Przewiezione do szpitala osoby to także pracownicy firmy, w której zatrudniony był pierwszy zarażony.

Dotychczas w Chinach, gdzie odnotowano pierwsze ognisko wirusa, potwierdzono ponad 4,5 tys. zarażeń i 106 zgonów wywołanych 2019-nCoV. Światowa Organizacja Zdrowia przyznaje, że w sprawie wirusa nadal pozostaje wiele niewiadomych. Nie potwierdzono, jakie jest źródło 2019-nCoV oraz, jak bardzo wirus rozprzestrzenił się w Chinach.

dz5ail6

Oprócz Państwa Środka przypadki infekcji wirusem 2019-nCoV stwierdzono także w kilku innych azjatyckich krajach (m.in. Tajlandia, Singapur, Malezja, Japonia). Koronawirus zaatakował także w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii i Francji.

W Polsce na razie nie stwierdzono żadnego zarażenia, jednak w Bydgoszczy do izolatki trafił turysta z Azji z objawami zbliżonymi do tych, które daje koronawirus. Podobne przypadki stwierdzono w Krakowie i Rzeszowie. Na razie nie ustalono jednak, czy to zwykłe przeziębienie, czy wirus 2019-nCoV.

Zobacz też: Przypięli tweeta z Andrzejem Dudą. Siemoniak tłumaczy tę decyzję

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dz5ail6

Podziel się opinią

Share
dz5ail6
dz5ail6
Więcej tematów