Niemcy. Szczepionka na COVID na niebie. Fenomenalny wyczyn pilota
Niemcy. Fenomenalny wyczyn pilota we Frankfurcie. Lotnik chciał przypomnieć o ruszającej w Europie serii szczepień przeciwko koronawirusowi. Na niebie "wylatał" wielką strzykawkę.
Niemcy rozpoczęły narodowy program szczepień przeciwko koronawirusowi. By przypomnieć o tym, jak ważne są szczepienia przeciwko koronawirusowi, pilot z Niemiec wykonał specjalny lot.
Niemcy. Szczepionka na COVID na niebie. Fenomenalny wyczyn pilota
Wyczyn 20-letniego lotnika z Niemiec nie udałby się, gdyby nie GPS. Wyznaczył on specjalną trasę w rejonie jeziora Bodeńskiego. Lot o długości 200 kilometrów rozpoczął się w Friedrichshafen.
Plan 20-letniego Samy Kramera był prosty. Narysować na niebie wielką strzykawkę, która będzie przypominała w Niemczech o kampanii szczepień przeciwko koronawirusowi.
Koronawirus. Kiedy zaszczepi się Mateusz Morawiecki? Padła deklaracja ws. zapisów
Misja zakończyła się pełnym sukcesem, a potwierdzenie można było znaleźć na stronie flightradar24.com, gdzie pojawiła się trasa przelotu, czyli obrazek przedstawiający wielką strzykawkę.
Niemcy. Szczepionka na COVID na niebie. Pilot przypomina o szczepieniach
- Wciąż jest stosunkowo wiele osób, które sprzeciwiają się szczepieniom przeciwko koronawirusowi, a moje działanie może być dla nich przypomnieniem, aby przemyśleli tę sprawę raz jeszcze - mówił Kramer w rozmowie z dziennikarzami agencji Reutera.
Jak dodał pilot z Niemiec, jego "wylatanej" strzykawki nie należy traktować jako zmuszenia do przyjęcia szczepionki na COVID. - Być może był to również znak radości. Przemysł lotniczy bardzo mocno ucierpiał w wyniku pandemii koronawirusa - zaznaczył Kramer.
Narodowy program szczepień Niemcy oficjalnie rozpoczęli w niedzielę 27 grudnia, jednak pierwsze szczepienie w tym kraju miało miejsce w sobotę 26 grudnia. Pierwszą osobą, która przyjęła szczepionkę na COVID, była 101-letnia kobieta z domu spokojnej starości - Edith Kwoizalla.
Tylko do końca 2020 roku Niemcy mają otrzymać 1,3 mln dawek szczepionki na COVID.
Źródło: Reuters