Trwa ładowanie...
d2d4i4e

Niemcy świętują, wszyscy staną w korkach

W czwartek, 4 października policjanci spodziewają się wzmożonego ruchu w rejonach granicznych Słubic i Świecka w Lubuskiem. W korkach stanie najprawdopodobniej również autostrada A2. Ma to związek ze świąteczną przerwą w ruchu ciężarówek w Niemczech.
Share
Zator na autostradzie A2 w rejonie Świecka w kierunku Niemiec, po dłuższej niż zwykle weekendowej przerwie w ruchu ciężarówek w Niemczech. (22.05.2018)
Zator na autostradzie A2 w rejonie Świecka w kierunku Niemiec, po dłuższej niż zwykle weekendowej przerwie w ruchu ciężarówek w Niemczech. (22.05.2018)Źródło: PAP
d2d4i4e

3 października nasi zachodni sąsiedzi będą świętować Dzień Jedności Narodowej. „Jest to święto państwowe i w tym dniu w Niemczech nie będzie odbywał się ruch pojazdów ciężarowych. Ta sytuacja z całą pewnością spowoduje zwiększenie natężenia w ruchu drogowym następnego dnia”- poinformowała we wtorek Magdalena Jankowska z Komendy Powiatowej Policji w Słubicach, podaje portal Polskiego Radia.

Szczególne utrudnienia w ruchu odczuć mogą kierowcy podróżujący w czwartek autostradą A2 w kierunku Niemiec. Na drogach może dojść do szczególnej kulminacji dużej liczby aut ciężarowych, spowodowaną przymusowym postojem. Utrudniony może być dojazd do Słubic od strony Zielonej Góry oraz Rzepina i Ośna Lubuskiego. Trudności w ruchu drogowym mogą wystąpić również w samych Słubicach, głównie w rejonie mostu granicznego.

„W miejscach newralgicznych i wszędzie tam, gdzie będą występowały utrudnienia, będą policjanci, którzy zrobią wszystko, by usprawnić płynność w ruchu kołowym”- dodała Jankowska. Policja apeluje również o zachowanie ostrożności oraz w miarę możliwości korzystanie z alternatywnych tras i innych przejść granicznych.

d2d4i4e

Podziel się opinią

Share
d2d4i4e
d2d4i4e
Więcej tematów