Trwa ładowanie...

Niemcy świętują, wszyscy staną w korkach

W czwartek, 4 października policjanci spodziewają się wzmożonego ruchu w rejonach granicznych Słubic i Świecka w Lubuskiem. W korkach stanie najprawdopodobniej również autostrada A2. Ma to związek ze świąteczną przerwą w ruchu ciężarówek w Niemczech.

Share
Niemcy świętują, wszyscy staną w korkachŹródło: PAP
d22tws7

3 października nasi zachodni sąsiedzi będą świętować Dzień Jedności Narodowej. „Jest to święto państwowe i w tym dniu w Niemczech nie będzie odbywał się ruch pojazdów ciężarowych. Ta sytuacja z całą pewnością spowoduje zwiększenie natężenia w ruchu drogowym następnego dnia”- poinformowała we wtorek Magdalena Jankowska z Komendy Powiatowej Policji w Słubicach, podaje portal Polskiego Radia.

Szczególne utrudnienia w ruchu odczuć mogą kierowcy podróżujący w czwartek autostradą A2 w kierunku Niemiec. Na drogach może dojść do szczególnej kulminacji dużej liczby aut ciężarowych, spowodowaną przymusowym postojem. Utrudniony może być dojazd do Słubic od strony Zielonej Góry oraz Rzepina i Ośna Lubuskiego. Trudności w ruchu drogowym mogą wystąpić również w samych Słubicach, głównie w rejonie mostu granicznego.

„W miejscach newralgicznych i wszędzie tam, gdzie będą występowały utrudnienia, będą policjanci, którzy zrobią wszystko, by usprawnić płynność w ruchu kołowym”- dodała Jankowska. Policja apeluje również o zachowanie ostrożności oraz w miarę możliwości korzystanie z alternatywnych tras i innych przejść granicznych.

d22tws7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d22tws7
d22tws7
Więcej tematów