Trwa ładowanie...
skandal

Niemcy: skandal seksualny w ośrodku szkoleniowym Bundeswehry

W ośrodku szkoleniowym Bundeswehry w Pfullendorf dochodziło do znęcania się nad żołnierzami i poniżania ich, a także do zmuszania do czynności seksualnych - podał "Spiegel online". Siedmiu wojskowych zawieszono w obowiązkach służbowych.
Share
1
1Źródło: AFP, Fot: Ronny Hartmann
dxdtuzs

Minister obrony Ursula von der Leyen zareagowała z oburzeniem na informacje o skandalu. - Incydenty w Pfullendorf są odrażające i wstrętne - powiedziała w piątek wieczorem w Berlinie szefowa resortu obrony. Jak zaznaczyła, informacje o nadużyciach władzy są policzkiem dla wszystkich żołnierzy, którzy traktują z szacunkiem podwładnych.

Jak pisze "Spiegel online", w październiku 2016 roku kobieta w stopniu podporucznika zwróciła się osobiście do minister oraz pełnomocnika parlamentu do spraw wojska, ujawniając szokujące fakty. Z jej relacji wynika, że rekruci musieli rozbierać się do naga przed kolegami, którzy filmowali te sceny. - Przełożeni też utrwalali je na taśmie, twierdząc, że zdjęcia służą do celów szkoleniowych - pisze "Spiegel online". W materiale mowa jest też o bezsensownych ćwiczeniach medycznych o podłożu seksualnym oraz o "seksualno-sadystycznych praktykach".

W uważanym za elitarny ośrodku w Pfullendorf w Badenii-Wirtembergii szkoleni są sanitariusze, których zadaniem jest między innymi operowanie za liniami przeciwnika. Żołnierze tej jednostki ćwiczą z siłami specjalnymi.

Von der Leyen włączyła się osobiści w śledztwo. Ministerstwo zdecydowało o przeniesieniu dowódcy ośrodka na inne stanowisko. Podobny los spotkał dwóch oficerów sztabowych i dwóch podoficerów. Pierwsze pogłoski o nieludzkich praktykach w ośrodku pojawiły się już w 2015 roku, jednak wówczas nie znaleziono żadnych dowodów.

dxdtuzs

Podziel się opinią

Share
dxdtuzs
dxdtuzs
Więcej tematów