Trwa ładowanie...

Niemcy. Sądy w Kolonii zasypane wnioskami o wystąpienie z Kościoła

Urzędnicy musieli udostępnić więcej terminów dla osób, które chcą wypisać się z Kościoła. Nie można wykluczyć, że to pokłosie kontrowersji wokół raportu o pedofilii w archidiecezji kolońskiej.

Share
Kolonia: sądy zasypane wnioskami o wystąpienie z Kościoła
Kolonia: sądy zasypane wnioskami o wystąpienie z Kościoła Źródło: PAP, Fot: FRIEDEMANN VOGEL
d1tair4

Z powodu dużego zainteresowania sąd rejonowy w Kolonii zwiększył liczbę terminów dla osób chcących wystąpić z Kościoła. Dotychczas było to około tysiąca terminów miesięcznie. Od 1 marca będzie ich o 500 więcej - poinformował we wtorek sąd.

Pierwsze dodatkowe terminy na marzec i kwiecień zostaną udostępnione w ten piątek. W styczniu ich liczba została już zwiększona z 600 do 1 000, ale okazuje się, że to nie wystarcza. Rzecznik sądu przekazał, że potrzebne są dodatkowe terminy, aby móc obsłużyć interesantów w nieodległej przyszłości.

d1tair4

Niemcy. Skandal w archidiecezji

Większe zainteresowanie apostazją może wiązać się z głośną sprawą raportu o pedofilii w archidiecezji kolońskiej. Arcybiskup Kolonii kard. Rainer Maria Woelki odmówił publikacji dokumentu, powołując się na wątpliwości natury prawnej. Hierarcha zlecił kancelarii prawniczej przygotowanie nowego raportu.

Koronawirus w Polsce. Władysław Kosiniak-Kamysz prognozuje lockdown na Wielkanoc

Działania arcybiskupa wywołały ogromne poruszenie wśród niemieckich katolików i doprowadziły do ponownego zachwiania zaufania do Kościoła katolickiego. Z informacji przekazanych przez sąd w Kolonii nie wynika jednak, jakiego wyznania są osoby, które chcą wystąpić ze wspólnoty. Może chodzić także o wielu członków Kościoła ewangelickiego.

Dziekan Kolonii ks. Robert Kleine - najwyższy przedstawiciel Kościoła katolickiego w mieście - powiedział jednak, że chwilowo nikomu nie może mieć za złe wystąpienia z Kościoła.

d1tair4

(DPA,DW/szym)

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1tair4

Podziel się opinią

Share
d1tair4
d1tair4
Więcej tematów