Trwa ładowanie...

Niemcy. Sądy w Kolonii zasypane wnioskami o wystąpienie z Kościoła

Urzędnicy musieli udostępnić więcej terminów dla osób, które chcą wypisać się z Kościoła. Nie można wykluczyć, że to pokłosie kontrowersji wokół raportu o pedofilii w archidiecezji kolońskiej.
Share
Kolonia: sądy zasypane wnioskami o wystąpienie z Kościoła
Kolonia: sądy zasypane wnioskami o wystąpienie z Kościoła Źródło: PAP, Fot: FRIEDEMANN VOGEL
d2349jp

Z powodu dużego zainteresowania sąd rejonowy w Kolonii zwiększył liczbę terminów dla osób chcących wystąpić z Kościoła. Dotychczas było to około tysiąca terminów miesięcznie. Od 1 marca będzie ich o 500 więcej - poinformował we wtorek sąd.

Pierwsze dodatkowe terminy na marzec i kwiecień zostaną udostępnione w ten piątek. W styczniu ich liczba została już zwiększona z 600 do 1 000, ale okazuje się, że to nie wystarcza. Rzecznik sądu przekazał, że potrzebne są dodatkowe terminy, aby móc obsłużyć interesantów w nieodległej przyszłości.

Przeczytaj: Sondaż dla WP. Polacy o Kościele katolickim. Złe wieści dla hierarchów

Niemcy. Skandal w archidiecezji

Większe zainteresowanie apostazją może wiązać się z głośną sprawą raportu o pedofilii w archidiecezji kolońskiej. Arcybiskup Kolonii kard. Rainer Maria Woelki odmówił publikacji dokumentu, powołując się na wątpliwości natury prawnej. Hierarcha zlecił kancelarii prawniczej przygotowanie nowego raportu.

d2349jp

Koronawirus w Polsce. Władysław Kosiniak-Kamysz prognozuje lockdown na Wielkanoc

Działania arcybiskupa wywołały ogromne poruszenie wśród niemieckich katolików i doprowadziły do ponownego zachwiania zaufania do Kościoła katolickiego. Z informacji przekazanych przez sąd w Kolonii nie wynika jednak, jakiego wyznania są osoby, które chcą wystąpić ze wspólnoty. Może chodzić także o wielu członków Kościoła ewangelickiego.

d2349jp

Dziekan Kolonii ks. Robert Kleine - najwyższy przedstawiciel Kościoła katolickiego w mieście - powiedział jednak, że chwilowo nikomu nie może mieć za złe wystąpienia z Kościoła.

(DPA,DW/szym)

Polecamy: Niemiecka prasa o szczycie w Watykanie: Policzek dla ofiar

Kontrowersyjny raport ws. pedofilii. Niemiecki kardynał przyznaje się do błędów

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2349jp

Podziel się opinią

Share
d2349jp
d2349jp
Więcej tematów