Trwa ładowanie...
d3l4tqu

Niemcy: przymusowa eksmisja agresywnych mężów

Niemiecki parlament przyjął ustawę umożliwiającą wyeksmitowanie z mieszkania mężczyzny, który maltretuje żonę. Ustawa, która wejdzie w życie w przyszłym roku, pozwoli sądowi na wydawanie w takim przypadku nakazu eksmisji w trybie pilnym.

Share
d3l4tqu

Niemiecka minister sprawiedliwości - socjaldemokratka Herta Daeubler-Gmelin uznała dokument za istotny krok ku skuteczniejszej ochronie ofiar domowej przemocy. W 92% są to kobiety i dzieci. W myśl ustawy, sąd może nakazać sprawcy opuszczenie domu na jakiś czas lub na zawsze, a nawet zakazać prób nawiązania z byłą partnerką jakiegokolwiek kontaktu. W razie naruszenia tego zakazu, winny może trafić do więzienia na rok lub będzie musiał zapłacić wysoką grzywnę.

Według minister Daeubler-Gmelin, przemoc w rodzinie to w Niemczech wciąż poważny problem społeczny. Każdego roku 45 tys. kobiet, często z lub dziećmi, ucieka przed brutalnym partnerem. Znajduje schronienie w jednym z 435 niemieckich domów opieki. Mogą w nich przebywać do pół roku. Nowa ustawa spowoduje, że to agresywny mężczyzna będzie musiał opuścić wspólne mieszkanie. (miz)

d3l4tqu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3l4tqu
d3l4tqu
Więcej tematów