Trwa ładowanie...
dodsixw

Niemcy poderwali myśliwce. Incydent z Boeingiem 777 nad Kolonią

Dwa myśliwce niemieckiej Luftwaffe przechwyciły nad Kolonią pasażerski samolot z Mumbaju do Londynu po tym, jak kontrolerzy ruchu lotniczego utracili z nim kontakt. Na pokładzie Boeinga 777 było 330 pasażerów i 15 członków załogi.
Share
Niemcy poderwali myśliwce. Incydent z Boeingiem 777 nad Kolonią
Źródło: screen/Facebook/CirrusPilot
dodsixw

Incydent potwierdziły w komunikacie linie lotnicze Jet Airways. "Kontakt między maszyną wykonującą lot 9W 118 z Indii do londyńskiego lotniska Heathrow został na krótko zakłócony podczas lotu nad niemieckiej przestrzeni powietrznej. Łączność została przywrócona po kilku minutach" - oświadczyli przedstawiciele JA.

Linie zaznaczyły, że niemieckie myśliwce Eurofighter Typhoon towarzyszyły maszynie, aby "zapewnić bezpieczeństwo lotu". Procedury nakazują bowiem wprowadzenie takich środków ostrożności w obawie przed zamachem terrorystycznym na pokładzie albo z wykorzystaniem maszyny.

Nagranie z incydentu umieścił na Facebooku użytkownik CirrusPilot, informując, że film został wykonany przez przelatujący w tym czasie w pobliżu samolot British Airways.

Boeinga 777 bezpiecznie wylądował na londyńskim lotnisku. Piloci zostali jednak zawieszeni do czasu wyjaśnienia przyczyn braku łączności.

dodsixw

Podziel się opinią

Share
dodsixw
dodsixw
Więcej tematów