Trwa ładowanie...

Niemcy: piłkarz odmówił założenia kolorowej opaski LGBT. Rozpętała się medialna burza

Chorwacki piłkarz grający dla VfL Wolfsburg, Josip Brekalo, odmówił założenia tęczowej opaski LGBT. Powiedział, że nie zamierza solidaryzować się ze środowiskami promującymi homoseksualizm ze względów na poglądy religijne. W Niemczech zawrzało.

Share
Niemcy: piłkarz odmówił założenia kolorowej opaski LGBT. Rozpętała się medialna burza
Źródło: PAP
d1tair4

Niemiecki klub VfL Wolfsburg zdecydował się wziąć udział w akcji, która miałaby przekonać, że jest on tolerancyjny dla wszystkich, również dla osób związanych ze środowiskiem LGBT (z ang. Lesbian, Gay, Bisexual, Transgender). Kapitanowie wszystkich drużyn (od młodzieżowych po seniorskie), mieli założyć tęczową opaskę, symbolizującą tolerancję. W sobotę, z kolorową opaską na ramieniu, na boisko wybiegł m.in. kapitan pierwszej drużyny, Josuha Guilavogui. Jednak nie wszyscy piłkarze poparli tę akcję.

„Zostałem wychowany w katolickiej rodzinie. Jeśli ktoś ma inne poglądy, nic mi do tego, to indywidualna sprawa każdego człowieka. Jednak nikt nie zmusi mnie do ubierania opaski, która jest sprzeczna z moimi chrześcijańskimi poglądami”- komentuje całą akcję Josip Brekalo.

Słowa, w których pochodzący z Chorwacji 20-letni piłkarz wyznał, że nie zamierza solidaryzować się ze środowiskami promującymi homoseksualizm, odbiły się szerokim echem w całych Niemczech. Środowiska sprzyjające LGBT oskarżyły zawodnika o homofobię, a media uznały wypowiedź za mocno kontrowersyjną.

d1tair4

Podziel się opinią

Share
d1tair4
d1tair4
Więcej tematów