Trwa ładowanie...
d31jaxw

Niemcy: pies postrzelił myśliwego. Myśliwy stracił pozwolenie na broń

Niemiecki myśliwy, którego postrzelił jego własny pies, boleśnie odczuł własną nieodpowiedzialność. Nie tylko stracił pozwolenie na broń, ale również licencję myśliwego.
Share
Pies postrzelił myśliwego
Pies postrzelił myśliwegoŹródło: Shutterstock.com, Fot: shutterstock.com
d31jaxw

W listopadzie 2016 roku w gminie Oßling w sąsiadującej z Polską Saksonii doszło do niecodziennego wypadku. Zapalony myśliwy zostawił w aucie psa i naładowaną broń. Sam wysiadł z samochodu, by porozmawiać ze znajomym. Nagle padł strzał. Okazało się, że pozostawiony w aucie pies niechcący nacisnął spust i zranił swojego pana w ramię.

Zobacz także: Wypadek na polowaniu. Myśliwy postrzelił kolegę

Starostwo Pfaffenhofen an der Ilm w Bawarii, gdzie mężczyzna mieszka na stałe, postanowiło odebrać mu pozwolenie na broń. To nie koniec: nie przedłużono mu też licencji myśliwego. Powód? Myśliwym nie wolno przewozić w aucie naładowanej broni.

d31jaxw

Myśliwy odwołał się od tej decyzji do sądu w Monachium. Ten jednak podtrzymał stanowisko starostwa, które uznało, że mężczyzna nie jest wystarczająco godny zaufania, aby posiadać broń palną, "ponieważ jest prawdopodobne, że w przyszłości również nie będzie ostrożny przy użyciu broni lub amunicji".

Zobacz także: Zachodniopomorskie: podczas polowania myśliwy postrzelił kobietę w nogi

Wyrok sądu w Monachium nie jest ostateczny. Pechowy myśliwy może się jeszcze odwołać do bawarskiego sądu administracyjnego.

Źródło: spiegel.de

d31jaxw

Podziel się opinią

Share
d31jaxw
d31jaxw
Więcej tematów