Trwa ładowanie...
d2g6n5j

Niemcy ostrzegają przed konfrontacją zbrojną na Ukrainie

Szef MSZ Niemiec Frank-Walter Steinmeier ostrzegł przed ponownym zaostrzeniem konfliktu na Ukrainie, który może przekształcić się w konfrontację militarną. Rząd obserwuje rozwój sytuacji "z dużym niepokojem" - powiedziała rzeczniczka MSZ Sawsan Chebli.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niemcy ostrzegają przed konfrontacją zbrojną na Ukrainie
(PAP/EPA, Fot: Hendrik Schmidt)
d2g6n5j

- Musimy bardzo uważać, by nie powrócić do stanu konfrontacji militarnej, który - jak nam się wydawało - jest już za nami - powiedział Steinmeier, cytowany przez rzeczniczkę, w czasie wizyty w Kazachstanie. Strony konfliktu powinny jego zdaniem przestrzegać porozumienia o zawieszeniu broni zawartego na początku września w Mińsku.

Szef niemieckiej dyplomacji powiedział, że sytuacja na Ukrainie stała się ponownie "bardzo poważna". Wieczorem Steinmeier ma rozmawiać o konflikcie ukraińskim z szefową unijnej dyplomacji Federicą Mogherini, która przyjechała do Berlina z pierwszą wizytą.

Mogherini poddała niedawno w wątpliwość skuteczność sankcji wobec Rosji. Berlin stoi na stanowisku, że nie ma obecnie żadnych powodów do złagodzenia restrykcji, a rzecznik rządu nie wykluczył w zeszłym tygodniu podjęcia dyskusji nad dalszym zaostrzeniem sankcji.

d2g6n5j

Kanclerz Niemiec Angela Merkel rozmawiała w piątek wieczorem o sytuacji na Ukrainie z prezydentem Ukrainy Petro Poroszenko. W czasie weekendu kanclerz nie kontaktowała się w tej sprawie z zagranicznymi partnerami - powiedział rzecznik rządu Steffen Seibert.

Zobacz również wideo:

d2g6n5j

Podziel się opinią

Share
d2g6n5j
d2g6n5j
Więcej tematów