Trwa ładowanie...
d3cjjn5

Niemcy. Odmowa uścisku dłoni udaremniła otrzymanie obywatelstwa

Zgodnie z orzeczeniem sądu uścisk dłoni jest podstawowym elementem społecznej kultury życia w Niemczech. Dla lekarza z Badenii-Wirtembergii oznacza to, że nie otrzyma niemieckiego obywatelstwa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Problematyczne podane dłoni w czasach pandemii
Koronawirus. Problematyczne podane dłoni w czasach pandemii (Pixabay)
d3cjjn5

Orzeczeniem sądu każdy, kto z powodu fundamentalistycznych wartości odmawia uścisku dłoni kobiety, nie może zostać obywatelem Niemiec. Dlatego sąd administracyjny w Mannheimie odrzucił wniosek o przyznanie niemieckiego obywatelstwa Libańczykowi.

Uzasadniono to tym, że postawa mężczyzny nie daje gwarancji na to, że przystosuje się on do niemieckich warunków życia. Libańczyk mieszka legalnie w Niemczech od 2002 roku i pracuje obecnie jako ordynator w jednej z klinik.

Wcześniej przed sądem administracyjnym w Stuttgarcie lekarz bezskutecznie odwoływał się od decyzji o odrzucenie wniosku o niemieckie obywatelstwo przez starostwo. W swoim uzasadnieniu sąd w Stuttgarcie argumentował, że mężczyzna odmawia uścisku dłoni kobietom, postrzegając je jako zagrożenie w postaci pokusy seksualnej lub niemoralnego postępowania.

d3cjjn5

Koronawirus. Specustawa o ochronie zdrowia. Piotr Mueller o pracy lekarzy

W 2015 roku lekarz odmówił uścisku dłoni urzędniczce podczas uroczystego nadania obywatelstwa. Tłumaczył to tym, że obiecał żonie - muzułmance narodowości niemieckiej i syryjskiego pochodzenia - że nie uściśnie ręki innej kobiecie.

Do rozprawy przed sądem w Mannheim doszło latem, ale strony zostały poinformowane o wyroku dopiero niedawno. Sąd dopuścił możliwość odwołania się od wyroku.

Przeczytaj też: Gorący apel Angeli Merkel. "Pozostańcie, jeśli to możliwe, w domach"

Francuzi w szoku po brutalnym zabójstwie nauczyciela

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3cjjn5

Podziel się opinią

Share
d3cjjn5
d3cjjn5
Więcej tematów