Trwa ładowanie...
d11l0e9

Niemcy: materiały wybuchowe w Reichstagu


Dwaj niemieccy dziennikarze, usiłujący wykazać, że zabezpieczenia w berlińskim Reichstagu są niewystarczające, wywołali tam w piątek wieczorem alarm i sprowokowali ewakuację.

d11l0e9
d11l0e9

Dziennikarze wnieśli do Reichstagu - siedziby parlamentu - chemikalia do produkcji materiałów wybuchowych. Zabezpieczenia okazały się na tyle skuteczne, że w gmachu ogłoszono alarm bombowy i zarządzono ewakuację. Obu dziennikarzy zatrzymano w galerii dla gości.

Pracodawca obu "prowokatorów", redaktor naczelny magazynu Max Hajo Schumacher powiedział w sobotę, że zamierzał sprawdzić, czy zabezpieczenia w gmachu Reichstagu są wystarczająco dobre, by zapobiec zamachowi podobnemu do tego na Dżerbie w Tunezji, gdzie w zeszłym miesiącu eksplozja przed synagogą spowodowała śmierć 14 niemieckich turystów.

_ Chcieliśmy spojrzeć na gmachy publiczne w Berlinie oczyma potencjalnych terrorystów_ - powiedział Schumacher. Prokuratura zastanawia się, co zrobić z dziennikarzami, którzy wnieśli do Reichstagu trzy kilogramy chemikaliów, kupionych zresztą najzwyczajniej w aptece. (reb)

d11l0e9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d11l0e9
Więcej tematów