Trwa ładowanie...
d21p6jr
d21p6jr
IAR

Niemcy: kolejne demonstracje przeciwko muzułmanom

W kilku miastach Niemiec po raz kolejny zorganizowano demonstracje przeciwko rzekomej islamizacji kraju. Największa odbyła się w Dreźnie, gdzie zgromadziło się ponad 17 tys. osób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d21p6jr

Demonstracje w Dreźnie odbywają się od kilku tygodni zawsze w poniedziałek. Tym razem znowu pobito rekord frekwencji. W marszu wzięło udział 17,5 tysiąca osób. Przed tygodniem było to 15 tysięcy. Dwa tygodnie temu 10 tysięcy.

Uczestnicy demonstracji domagają się zaostrzenia przepisów w sprawie przyjmowania uchodźców, ostrzegają przed rzekomą islamizacją Niemiec i atakują główne niemieckie media, zarzucając im stronniczość i manipulacje.

Anty-islamskie protesty przyciągają największe tłumy właśnie w Dreźnie czyli stolicy Saksonii, która tworzyła w przeszłości NRD. Co ciekawe, w regionie tym praktycznie nie ma muzułmanów. Wyznawcy islamu stanowią tam 0,1% ludności. W zachodnich landach Niemiec, gdzie muzułmanów są miliony, demonstracje tego typu są znacznie mniejsze. Tysiące osób gromadzą za to kontrdemonstracje, których uczestnicy potępiają ruchu anty-islamskie.

d21p6jr

Podziel się opinią

Share
d21p6jr
d21p6jr
Więcej tematów